اسلایدرفرهنگ و ادبيات

آغاز به کار بخش مجازی نمایشگاه کتاب از امروز

سی و سومین دوره نمایشگاه بین المللی کتاب تهران در دو بخش مجازی و فیزیکی برگزار می‌شود. مخاطبان کتاب می‌توانند از امروز با مراجعه به سایت ketab.ir کتاب‌های مورد نیازشان را سفارش دهند.

چگونه از نمایشگاه مجازی کتاب تهران خرید کنیم؟ + فیلم

از ۲۱ اردیبهشت ماه هم امکان خرید حضوری از نمایشگاه کتاب برای مخاطبان مهیاست. مسئله مهم در این میان این است که مخاطبان کتاب هنگام حضور در نمایشگاه باید کارت واکسن همراه خود داشته باشند یا خیر؟

حسین صفری مدیر کمیته اجرایی سی و سومین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران می‌گوید: از آنجا که هرگونه تجمعی در مکان برگزاری سی و سومین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران مشکل ساز می‌شود، نمی‌توان به صورت حضوری مخاطبان نمایشگاه را کنترل کرد که واکسیناسیونشان را انجام داده اند یا نه. ناشران، دست اندرکاران نمایشگاه کتاب و بازدیدکنندگان از این رویداد ادبی طبق دستورالعمل بهداشتی که وزارت ارشاد به ستاد برگزاری نمایشگاه اعلام کرده است، عمل می‌کنند.

در دوره‌های پیشین برگزاری نمایشگاه بین المللی کتاب تهران با تخلفاتی از جمله فروش کتاب غیر و تخفیف‌های ۵۰ درصدی در برخی غرفه‌های نمایشگاه کتاب مواجه بودیم. بنا به گفته صفری حوزه نظارت نمایشگاه به بررسی این دسته از تخلفات می‌پردازد.

تا سی و دومین دوره برگزاری نمایشگاه بین المللی کتاب تهران شاهد بودیم تا روز‌های آغاز برپایی آن کتیبه‌های غرفه‌ها نصب نشده بود یا اطلاعات ناشران در هر راهرور دیده نمی‌شد و مخاطبان برای پیداکردن ناشر مورد نظرشان دچار سردرگمی می‌شدند.

اما صفری می گوید: تمامی فعالیت‌های اجرایی سی و سومین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران براساس جدول زمان بندی انجام شده و علیرغم تأخیر ثبت نام ناشران در نمایشگاه به دلیل شیوع بیماری کرونا در کشور برنامه ریزی‌های منظم و منسجمی برای برپایی غرفه‌ها و نصب راهنمای غرفه‌ها انجام شده است.

در سی و سومین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران علاوه بر ناشران عمومی، کودک و نوجوان، دانشگاهی و ناشران خارجی، شاهد حضور ناشران دیجیتال هم هستیم. آرتسیفر فرهنگی هنری ادبیات

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا