فرهنگ و ادبيات

آغاز تحویل کارت متقاضیان حضور در کارگاه‌های سینماحقیقت

به گزارش ستاد خبری شانزدهمین جشنواره بین‌المللی «سینماحقیقت»، برگزاری کارگاه‌های «انتقال تجربه» یکی از بخش‌های شانزدهمین جشنواره «سینماحقیقت» است که مانند هر سال با حضور تعدادی از اساتید داخلی و خارجی در مدت برگزاری این رویداد سینمایی، برپا می‌شود.

مجید رحیمی مدیر پژوهش مرکز گسترش سینمای مستند، تجربی و پویانمایی درباره برگزاری کارگاه‌های «انتقال تجربه» در این دوره از جشنواره «سینماحقیقت» گفت: در این دوره ۷ کارگاه داریم که به صورت مسترکلاس برگزار می‌شود. ۴ کارگاه با حضور اساتید ایرانی و ۳ کارگاه با حضور اساتید خارجی است. کارگاه‌های امسال به روال سال‌های گذشته و بر مبنای انتقال تجربه اساتید برگزار می‌شود. به عنوان مثال هر کارگاه با نمایش بخش‌هایی از اثر استاد مورد نظر و صحبت در مورد روند کار او و توضیح درباره تجربه‌ای که از سر گذرانده است اجرا می‌شود.

وی افزود: علاقمندانی که در مدت زمان اعلام شده نسبت به حضور در این کارگاه‌ها ثبت‌نام کرده‌اند، می‌توانند از ساعت ۹ صبح تا ۱۷ فردا مصادف با سه‌شنبه ۱۵ آذرماه به دفتر پژوهش مرکز گسترش سینمای مستند، تجربی و پویانمایی مراجعه و کارت حضور در این کارگاه‌ها را دریافت کنند.

مدیر پژوهش مرکز گسترش سینمای مستند، تجربی و پویانمایی در پایان بیان کرد: «مستندسازی تک نفره»، «طراحی ساختار در مستند بحران»، «نریشن در مستند»، «تکنیک‌های مصاحبه در مستند» تعدادی از عناوین کارگاه‌های این دوره هستند.

شانزدهمین جشنواره بین‌المللی فیلم مستند ایران «سینماحقیقت» به دبیری محمد حمیدی مقدم از ۲۰ تا ۲۵ آذرماه ۱۴۰۱ برگزار می‌شود. آرتسیفر فرهنگی هنری سینما و تئاتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا