فرهنگ و ادبيات

آغاز نمایشگاه کتاب «بیروت» با حضور ایران

شصت‌وسومین نمایشگاه بین‌المللی کتاب «بیروت»، با حضور «نجیب میقاتی» نخست وزیر لبنان، جمعی از مقامات و شخصیت‌های سیاسی، دانشگاهی، دینی و فرهنگی لبنان و نمایندگانی از جمهوری اسلامی ایران افتتاح شد.

این دوره از نمایشگاه کتاب «بیروت» پس از وقفه سه‌ساله به دلیل ناآرامی‌های داخلی، شیوع ویروس کرونا و انفجار بندر بیروت که باعث تخریب مکان برگزاری نمایشگاه شد، پس از بازسازی یکی از سالن‌های نمایشگاهی، به مدت ۱۰ روز در حال برگزاری است.

در این دوره از نمایشگاه ناشرانی از مصر، عراق، عربستان و ایران حضور دارند.

خانه کتاب و ادبیات ایران برای اولین‌بار در قالب غرفه ملی جمهوری اسلامی ایران با عرضه بیش از ۷۰۰ عنوان کتاب از ناشران ایرانی در حوزه‌های مختلف دین، ادبیات، ادبیات دفاع مقدس و پایداری، شعر، تاریخ، هنر، کودک و نوجوان و … در این دوره از نمایشگاه بین‌المللی کتاب «بیروت» حضور دارد.

ناشرانی از جمله جامعه‌المصطفی، انتشارات جمال، انتشارات ۲۷ بعثت، انتشارات فاتحان، انتشارات ستارگان درخشان و انتشارات کتاب جمکران در غرفه ایران حضور مستقیم داشته و انتشارات سوره مهر نیز غرفه مستقلی در این نمایشگاه دارد.

در پایان افتتاحیه شصت‌وسومین نمایشگاه بین‌المللی کتاب «بیروت»، نخست وزیر لبنان و هیأت همراه از غرفه جمهوری اسلامی ایران بازدید کردند. آرتسیفر فرهنگی هنری ادبیات

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا