فرهنگ و ادبيات

احتمال تعطیلی خانه هنرمندان تا اواسط سال آینده

آرتسیفر – مشکلات اقتصادی چند وقتی است که گریبان‌گیر خانه هنرمندان ایران شده است؛ سال پیش در همین ایام بود که خبری در خصوص تعطیلی این مجموعه هنری در رسانه ها منتشر شد.

ایرج راد مدیر هیئت رئیسه خانه هنرمندان صبح امروز، در پاسخ به سوال خبرنگار ما درباره برطرف شدن مشکلات اقتصادی خانه هنرمندان گفت: مشکلات اقتصادی خانه همچنان پابرجاست. در این مدت کارمندان پذیرفتند که با یک دوم حقوق خود کار کنند فقط به این دلیل که حس تعلق به خانه و هنر داشتند.

به گفته او بخشی از درآمد خانه هنرمندان از طریق سالن‌های نمایش، گالری‌ها و رستوران و کافی شاپ خانه تامین می‌شود که در مدت کرونا فعالیت این مجموعه‌ها به حالت نیمه تعطیل درآمد و اخلاقی نبود که آن‌ها را مجبور به پرداخت هزینه کنند.

راد می‌گوید: بودجه خانه هنرمندان توسط شهرداری و بخشی هم وزارت ارشاد تامین می شود. شهرداری مقداری به ما کمک کرد که با این مبلغ می توانیم حقوق چند ماهه و عیدی کارمندان را پرداخت کنیم. علی رغم تمام مشکلات،  در تمام این مدت فعالیت خانه حتی در فضای مجازی هم  شده، ادامه داشت، اما با این وضعیت، احتمال تعطیلی آن تا اواسط سال آینده وجود دارد.

انتهای پیام/

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا