فرهنگ و ادبيات

ارتباط هنر گرافیک با صنعت مطلوب نیست

ایرج میرزاعلیخانی طراح گرافیک گفت: یکی از علت‌های قطع بودن ارتباط صنعت با گرافیست ها، کم‌کاری دانشگاه‌هاست.

به گفته این استاد دانشگاه، در تمامی کشور‌های پیشرفته دنیا دانشگاه روی آموزش برگزیدگان سرمایه گذاری و نیرو‌های متخصص تربیت می‌کند. بعد از اتمام تحصیل هم صنایع برای انجام امور هنری خود اعم از عکاسی، طراحی نشان، امور تبلیغی و… به سراغ هنرمندان فارغ التحصیل در رشته مربوطه می‌روند و بدین ترتیب صنعت ارتباط مستقیم با هنر دارد.

او معتقد است که دانشگاه‌های ایران در کیفیت آموزش و پرورش نیرو موفق ظاهر نشده اند، مشکلی که شاید یکی از دلایلش، نحوه ورود به داوطلبان به دانشگاه است.

میرزاعلیخانی به عنوان عضو هیات مدیره انجمن گرافیک در ادامه صحبت هایش درباره طرح‌هایی صحبت کرد که انجمن گرافیک برای اعضای خود در نظر گرفته است.

این هنرمند می‌گوید برنامه‌های کمیته رفاهی انجمن گرافیک بیش از پیش فعال شده و به دنبال این هستیم که شرایط عضویت انجمن را برای هنرمندان جوان که سنشان پایین‌تر از ۲۵ سال است، میسر کنیم.

انجمن گرافیک همچنین در این ایام و به مناسبت هفته جهانی گرافیک که از ۷ اردیبهشت آغاز شده است، نمایشگاهی از نشانه‌هایی که گرافیست‌ها برای اپلیکیشن‌ها و برنامه‌های اینترنتی طراحی کرده اند، با عنوان «نقطه دید» در پیاده رو خانه هنرمندان ایران برگزار کرده است.

برقراری ارتباط بین هنرمندان با مدیران صنایع از اهداف اصلی این نمایشگاه به شمار می‌آید، ارتباطی که به گفته هنرمندان در حال حاضر اصلا رضایت بخش نیست. آرتسیفر فرهنگی هنری موسیقی و هنرهای تجسمی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا