فرهنگ و ادبيات

اُمیکرون سینما‌های دانمارک را تعطیل کرد

به گزارش آرتسیفر، دولت دانمارک روز جمعه اعلام کرد سالن‌ها سینما، تئاتر و کنسرت، رستوران‌ها، کافه‌ها و موزه‌ها را برای حداقل چهار هفته تعطیل می‌کند تا موج جدیدی از بیماری کووید-۱۹ را که ناشی از ویروس بسیار عفونی اُمیکرون است، بشکند. این پیشنهاد‌ها که توسط نخست وزیر مت فردریکسن اعلام شده است، قبل از اجرایی شدن باید توسط کمیته اپیدمی پارلمان دانمارک تأیید شود.

این اقدام در حالی صورت می‌گیرد که دانمارک با ثبت بیش از ۱۱ هزار مورد جدید در ۲۴ ساعت گذشته، رکورد جدیدی در زمینه ابتلا به کووید-۱۹ به ثبت رسانده است. بسیاری از این موارد توسط نوع جدید اُمیکرون که تصور می‌شود سریع‌تر از انواع قبلی کووید گسترش می‌یابد، ایجاد شده‌اند، تایید شده‌اند.

فردریکسن گفت که محدودیت‌های جدید برای محدود کردن فعالیت و کاهش انتقال ضروری است، اما گفت که اقدامات شدیدتری مانند قرنطینه کامل در حال حاضر ضروری نیست.

موارد ابتلا به ویروس کرونا در سراسر اروپا افزایش یافته است و اُمیکرون به عنوان عامل اصلی در دانمارک و بریتانیا، دو کشوری که پیشرو‌های جهانی در تعیین توالی ژنومی ویروس هستند، شناخته شده است. در کشور‌های دیگری که نرخ ابتلا در آن‌ها در حال افزایش است، از جمله در اسپانیا، ایتالیا و فرانسه، تصور می‌شود که اُمیکرون نیز افزایش یافته باشد.

زمستان سال گذشته، موجی از عفونت‌های کووید-۱۹ ناشی از نوع دلتای جدید آن زمان، منجر به تعطیلی سینما‌ها در سراسر اروپا و قرنطینه کامل در بسیاری از کشور‌ها شد.

با این وجود، «مرد عنکبوتی: راهی به خانه نیست» (Spider-Man: No Way Home) رکورد‌های روز افتتاحیه در بریتانیا را شکست.

منبع: هالیوود ریپورتر

بیشتر بخوانید

«تل ماسه» شباهتی به فیلم های حماسی مارول ندارد

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا