فرهنگ و ادبياتمد و لباس

ایران می تواند پدیده مد و لباس در آسیا باشد

مسئول کار گروه مد و لباس گفت: امسال برای برگزاری نمایشگاه چند آسیب و اصلاح آن را مد نظر قرار دادیم، زیرا تراز ما در ارتباط با بازار پوشاک اصلا خوب نبوده و جشنواره‌های پیشین به شکل محفلی که مد نظر وزارت ارشاد نیست برگزار شده است.

به گفته امامی، به دلیل فرهنگ و تمدن کشور نمی‌توان از ابزارهای فشن استفاده کرد، همچنین جشنواره در عرصه فرا ملی الهام بخشنبوده و حرفی  برای گفتن نداشته، اما با برنامه ریزی می ایران تواند پدیده مد و لباس در آسیا باشد و و تلاش می کنیم شرایط حضوربرندهای خارجی نیز در نمایشگاه فراهم شود.

او می گوید: در سامانه جشنواره، بخش آرای مردمی فعال خواهد شد که نمایشگاهی برای ویترین و ظرفیت های کشور تحت عنوان نمایشگاه مد و لباس با نام ایران ویژند (برند) خواهد بود.

نشست معرفی نمایشگاه ایران ویژند ۱۴۰۱ با حضور سید مجید امامی مسئول کارگروه مد و لباس، سپیده یاقوتی دبیر این جشنواره در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی کشور برگزار شد که در پایان این نشست سکه طاووس زرین رونمایی شد.

گفتنی ست تاریخ برگزاری این نمایشگاه در ۱۴ تا ۱۷ تیر ماه بوده است اما بنا به درخواست صاحبان ویژندهای برتر کشور برای داشتن فرصت بیشتر و آمادگی بهتر برای حضور در این نمایشگاه زمان آن به تعویق افتاده و به دوم تا پنجم مرداد ماه موکول شده است. آرتسیفر فرهنگی هنری ساير حوزه ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا