سينما و تئاترسینمافرهنگ و ادبيات

برنامه‌ریزی وزارت ارشاد برای احداث سالن سینما در شهر‌های محروم کشور

هاشم میرزاخانی مدیر موسسه سینماشهر گفت: طبق برنامه‌ریزی‌ها تا سال آینده ۲۰۰ سالن سینما به ناوگان نمایش کشور اضافه می‌شود.

در سال ۱۴۰۰ سینما‌های متعددی در حال ساخت بودند که به تازگی فعالیت ۱۰۰ سالن سینما به صورت همزمان در ۱۴ استان شروع شد.

میرزاخانی می‌گوید: طراحی و ساخت سالن‌های سینما با همکاری بخش خصوصی، شهرداری‌ها و مشارکت سینماشهر و سازمان سینمایی انجام می‌شود. با توجه به وسعت زمینی که برای این هدف در اختیار قرار می‌گیرد، ۳ تا ۵ سالن طراحی می‌شود که حداقل ۳۲۰ و حداکثر ۵۴۰ صندلی دارند.

به گفته مدیر سینماشهر، برای احداث سینما در شهر‌های فاقد سالن نمایش فیلم که بالغ بر ۱۰۰۰ شهر هستند، برنامه ریزی ویژه صورت گرفته است.

مهمترین مسئله برای ساخت سینما، اختصاص زمینی است که قابلیت کاربری فرهنگی داشته باشد و از طرفی شهرداری، استانداری و فرمانداری‌ها هم نسبت به ساخت سازه عمرانی این مجموعه‌ها اقدام کنند و زیر ساخت‌ها فراهم شود.

سازمان سینمایی و موسسه سینماشهر نسبت به تجهیز سالن‌ها اقدام می‌کنند و به گفته میرزاخانی، دغدغه ساخت سالن از سوی استانداران و شهرداران به صورت جدی توسط وزارت ارشاد پیگیری می‌شود.

گفتنی است در مراسم افتتاح همزمان ۱۰۰ سالن سینمایی در کشور از خدمات مجید مسچی مدیر سابق موسسه سینماشهر و ۱۴ مدیر سینمایی دیگر تجلیل شد. آرتسیفر فرهنگی هنری سینما و تئاتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا