سینما

برنامه‌های رادیو صبا حال و هوای تابستان به خود می‌گیرد

حمیدرضا افتخاری، مدیر شبکه رادیو صبا گفت: از امروز رادیو صبا برنامه‌هایی را برای تابستان در نظر گرفته و برنامه‌های طنز رادیو تا ۸ مرداد ادامه پیدا می‌کند.

به گفته حمیدرضا افتخاری، «سیاسفید، مسابقه طنز ۲۲ کلمه‌ای ده بیست و دو، شب جاوید، تابستان خنک، دنیای بدون من، دنگ و فنگ، مسابقه منم بازی، تابستان خنک، به علاوه شهر فرنگ، شب جاوید، هفت نت و بیمارستان صبا» عنوان برنامه‌های جدیدی است که تابستان ۱۴۰۱ تقدیم مخاطبان شبکه می‌شود.

برنامه تعاملی سیاه‌بازی به صورت زنده همراه مخاطبان می‌شود در این برنامه شخصیت سیاه یک موضوع را برای شنوندگان مطرح می‌کند. این برنامه پنجشنبه‌ها ساعت ۱۸ تقدیم مخاطبان می‌شود.مسابقه طنز ۲۲ کلمه‌ای جام جهانی تحت عنوان ده بیست و دو از امروز روی آنتن می‌رود. شب جاوید با اجرای علیرضا جاوید نیا لحظاتی خوش برای مخاطبان ایجاد می‌کند و پنج شنبه شب‌ها این هنرمند مهمان رادیو صبا می‌شود و برنامه شنیدنی را تقدیم مخاطبان می‌کند. «تابستان خنک» هم  پنج شنبه شب‌ها از محل کاخ موزه نیاوران با حضور مخاطبان و مهمان‌ها راهی آنتن صبا می‌شود.برنامه «شهر فرنگ» هر روز به مدت یک ساعت با نگاهی طنز در قالب اجرای نمایش به بیان مسائل فرهنگی اجتماعی و سیاسی روز جامعه می‌پردازد. از آنجایی که پشت صحنه و حواشی این برنامه برای مخاطبان جذاب است روز‌های پنج شنبه و جمعه برنامه «به علاوه شهر فرنگ» با پخش پشت صحنه برنامه و آثار ارسالی مخاطبان تقدیم شنوندگان می‌شود.برنامه طنز «دنیای بدون من» هم با حذف یکی از اجزای زندگی با نگاهی طنز دنیا را برای مخاطبان به تصویر می‌کشد. این برنامه به تهیه کنندگی نسیم صباغان راهی آنتن می‌شود. «دنیای بدون من» از شنبه تا چهارشنبه ساعت ۱۵ تقدیم مخاطبان می‌شود.برنامه جدید «بیمارستان صبا» با هنرمندی وحید کمالی زاده به عنوان نویسنده، تهیه کننده و بازیگر شخصیت‌های مختلف بیمارستانی با نگاهی طنز به بیان موضوعات اجتماعی و فرهنگی جامعه در قالب مکالمات مردمی در یک بیمارستان می‌پردازد، این برنامه هر روز ساعت ۱۶:۳۰ تقدیم مخاطبان می‌شود.  روز‌های پنجشنبه و جمعه برنامه «کارگاه تیاتر» با فضای طنز و سرگرمی در قالب نمایشی به روند شکل گیری تئاتر می‌پردازد. مسابقه استراتژیک «منم بازی» با حضور چهار شرکت کننده روز‌های جمعه با اجرای محسن شاهمرادی فضای جذاب و معماگونه برای مخاطب فراهم می‌کند.برنامه طنز اقتصادی «دنگ وفنگ» هم موانع و مشکلات تولید را به زبان طنز بیان می‌کند و با اجرای امیر اکبری و مهبد قناعت پیشه تقدیم شنوندگان می‌شود.برنامه‌های «به وقت زندگی» با تغییر رویکرد شنبه تا چهارشنبه ساعت ۱۰ صبح با فضای طنز و سرگرمی با هدف پر کردن اوقات فراغت مردم در تابستان به تهیه کنندگی آزاده شاهرخ مهر تقدیم مخاطبان می‌شود. فصل جدید ناصر باش هم با اجرای ناصر محبی با رویکرد و فضای جدید هر روز همراه شنوندگان می‌شود. همچنین، مسابقه پیامکی و تلفنی «هفت نت» هر روز ساعت ۱۱:۳۰ با پخش قسمت‌هایی از هفت ترانه با هدف شناخت سلیقه شنوندگان رادیو و کشف استعداد‌های برتر در خوانندگی همراه مخاطبان می‌شود.مدیر شبکه رادیو صبا معتقد است که از ۱۲ ساعت آثار تولیدی که بر روی آنتن پخش می‌شود، نیمی از آن را طنز در برمی‌گیرد. از طرفی، رادیو صبا شبکه‌ای طنز نیست بلکه طنز و شادی آفرین است.

پیش از این، حمیدرضا افتخاری درباره استقبال مخاطبان از طنز گفته بود، بخشی از مخاطب ما فکاهه دوست دارد و بخش زیادی هم طنز روز را دوست دارد و ما هم سعی کردیم برنامه‌ها را به سمت طنز روز و رئال ببریم. آرتسیفر فرهنگی هنری رادیو تلویزیون

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا