تئاتررسانه تصویریسينما و تئاترسینماصدا و سیمانمايش خانگی

برنامه‌های یلدایی‌ تلویزیون + جدول و جزئیات

شبکه‌های تلویزیون همزمان با سنت شب‌نشینی یلدا، ویژه‌برنامه‌های متنوعی را از شبکه یک سیما تا برای ایرانیان خارج از کشور در شبکه جام‌جم تدارک دیده‌اند.

به گزارش خبرنگار فرهنگی خبرگزاری آرتیسفر، برنامه‌های شبکه‌های تلویزیون را در شب یلدا همراه با جدول برنامه‌ها مشاهده کنید:

شب یلدا , صدا و سیما , شبکه 4 , شبکه یک , شبکه دو , شبکه سه سیما , شبکه پنج , شبکه سلامت , شبکه امید ,

جزئیات بیشتر را در ادامه بخوانید:

شبکه یک با نیما کرمی و همسرش

– ویژه برنامه «درجه یک» با اجرای نیما کرمی و همسرش زینب زارع؛ رویکرد اصلی این برنامه، هویت محوری و ترویج فرهنگ بومی و سنتی ایرانیان و نمایش آداب و رسوم شب یلدا در اقصی نقاط کشور و محور برنامه خانواده است.

ویژه برنامه یلدایی «درجه یک» به تهیه کنندگی داریوش دلیری، کاری از گروه اجتماعی شبکه یک سیما است که سه‌شنبه ۳۰ آذر به صورت زنده بعد از سریال، حوالی ساعت ۲۳ روی آنتن می‌رود.

شب یلدای متفاوت شبکه دو با دو برنامه و یک شگفتانه

برنامه شب یلدای شبکه دو با عنوان «یلدای دو صفر» که توسط تیم برنامه‌ساز «محاکات» تولید می‌شود در دو بخش با اجرای منصور ضابطیان روی آنتن می‌رود.

فرهاد آئیش و همسرش مائده طهماسبی (بازیگر) و محمد بحرانی (صداپیشه و بازیگر) از میهمانان ویژه‌ این برنامه خواهند بود. رسول نجفیان، فلورا سام و شهاب رضویان که جزو کارشناس ـ داوران برنامه «محاکات» طی تولید آن بودند نیز حضور خواهند داشت و میهمانان دیگر این برنامه رشید کاکاوند (خواننده فال حافظ)، حامد عسگری (شاعر)، نیما رئیسی (خواننده مناجات)، علیرضا نبی و آزیتا ابراهیمی (مهمانان ویژه برنامه) و جمال میرزائی (مهمان ویژه کادر درمان) است. همچنین خوانندگانی همچون مصطفی راغب، رحمان تک دهقان و حامد طاها در این برنامه حضور دارند تا با اجرای زنده موسیقی و ترانه های شاد، در این بلندترین شب سال همراه مخاطبان شبکه دو باشند.

«یلدای دو صفر» کاری از گروه اجتماعی فرهنگی شبکه دو سیما به کارگردانی محمد صوفی و تهیه‌کنندگی جواد فرحانی است. ویژه برنامه شب یلدای شبکه دو در قالب آخرین قسمت فصل دوم برنامه «محاکات» در دو بخش روی آنتن می‌رود که بخش اول آن از ساعت ۲۱ سه‌شنبه ۳۰ آذر تا ساعت ۲۲:۱۵ در جدول پخش شبکه دو قرار دارد و بنا است در این ویژه برنامه بهترین قصه فصل دوم «محاکات» که توسط مردم انتخاب می‌شود معرفی گردد و بخش دوم نیز پس از گفتگوی ویژه خبری از حوالی ساعت ۲۳:۳۰ تا ۰۱:۳۰ بامداد چهارشنبه پخش خواهد شد.

شبکه دو سیما در قالب یک برنامه ترکیبی مفرح دیگر با عنوان «شادگرام» به استقبال آئین باستانی یلدا می‌رود. در این برنامه گفت‌وگو و شب نشینی شاد با حضور مهمانان و چهره‌های فرهنگی هنری تدارک دیده شده که در کنار بخش های نمایشی با بازی  فاطمه شکری و بهنام نقاشیان روانه آنتن می‌شود. همچنین گزارش مردمی و مواجهه شیرین و جالب افراد با شب یلدا از دیگر بخش‌های این برنامه است.

علی مسلمینی نیز در بخش روانشناسی برنامه به مبحث امیدواری و انگیزه بخشی خواهد پرداخت. ویژه برنامه «شادگرام» تدارک شبکه دو در مناسبت های شاد است که در شب چله پیش رو نیز روانه آنتن خواهد شد.

برنامه «شادگرام» کاری از گروه خانواده شبکه دو سیما به تهیه کنندگی میلاد حق پرست است که سه شنبه ۳۰ آبان ساعت ۱۶:۲۰ در جدول پخش برنامه های شبکه دو سیما قرار دارد.

همچنین در شب یلدا از هویت بصری جدید شبکه رونمایی خواهد شد.

تدارک شبکه سه برای یلدای ۱۴۰۰

شبکه سه سیما امسال با ویژه برنامه زوجی‌نو و پلاک ۱۳ مهمان منازل مردم می‌شود. برنامه “زوجی‌نو” با اجرای باربد بابایی و با محوریت خانواده سه‌شنبه ساعت ۲۰:۳۰ و چهارشنبه بعد از خبر ۲۲ پخش می‌‌شود.

حسین رفیعی، مهران ضیغمی، نگار عابدی، ستاره حسینی، حسینی بای، بهروز رضوی با حضور در زوجی نو به بیان رسوم و سنت‌های شب‌های یلدا خواهند پرداخت. فرزاد فرخ و امیرحسین وادیدار نیز به عنوان خواننده در زوجی‌نو حضور خواهند داشت.

همچنین سریال طنز پلاک ۱۳ با محوریت یلدا، سه‌شنبه و چهارشنبه شب ساعت ۲۰ روی آنتن می‌رود. رضا ناجی نیز به‌عنوان بازیگر پیشکسوت، مهمان شب‌ یلدای این سریال خواهد بود.

شبکه چهار با «هزاره شعر» در شب یلدا

شبکه چهار سیما، امسال با برنامه «هزاره شعر» با میزبانی رشید کاکاوند به استقبال شب یلدا می‌رود.

این برنامه تلویزیونی که دوشنبه شب‌ها ساعت ۲۳، به هزارتوی شعر شیرین فارسی سرک می‌کشد، دوشنبۀ این هفته و در آستانه شب یلدا، میزبان «نصرالله حدادی» خواهد بود. ایشان به عنوان پژوهشگر حوزه فرهنگ و مردم‌شناسی، به موضوع «یلدا در فرهنگ ایرانی» می‌پردازند.

اما ویژه برنامه شب یلدای هزارۀ شعر که سه‌شنبه شب از ساعت ۲۲ روی آنتن شبکه چهار خواهد رفت، حال و هوای دیگری دارد.

در این ویژه‌برنامه زنده ترکیبی، با میهمانان در خصوص یلدا در آیینه شعر فارسی گفت‌وگو می‌شود. همچنین حافظ‌خوانی، نقالی، شعرخوانی، نماهنگ و بخش‌های گرافیکی جذاب متناسب با بلندترین شب سال، همراه با آواز سنتی از دیگر بخش‌های برنامه است.

سوگل مشایخی استاد دانشگاه و محقق شعر پارسی و اردشیر رستمی شاعر، بازیگر، نویسنده و کاریکاتوریست؛ میهمانان ویژه‌ی این شب‌نشینی فرهنگی خواهند بود.

شهاب جلالی‌نیا و امین رحیمی در این برنامه زنده شبانه به اجرای موسیقی می‌پردازند. نقالی مجتبی حسن‌بیگی و شعرخوانی فاطمه میرزایی از دیگر بخش‌های ویژه‌برنامه «هزاره شعر» است.

«هزاره شعر» به تهیه‌کنندگی مجید غفاری، کاری از گروه ادب و هنر شبکه چهار سیما است‌.

ویژه برنامه «انار» در شب‌نشینی یلدای شبکه پنج

ویژه برنامه ترکیبی «انار» به مناسبت شب یلدا از دوشنبه ۲۹ آذرماه ساعت ۲۱ میهمان خانه مخاطبان شبکه پنج سیما می‌شود.

این ویژه برنامه به تهیه‌کنندگی حسن نظری و با اجرای مصطفی امامی و همراهی علی مسعودی و حمیدرضا حافظ شجری به مدت دو شب دوشنبه و سه‌شنبه ۲۹ و ۳۰ آذرماه ۱۴۰۰ حوالی ساعت ۲۱ روی آنتن شبکه پنج سیما می‌رود.

این برنامه گپ و گفتی متفاوت و تماشایی با حضور هنرمندان تلویزیون و سینما و خوانندگان خواهد داشت.

اجرای ترانه‌های شاد ملی و بومی با حضور خوانندگان برجسته کشور عزیزمان ایران، فضایی شاد و ماندگار برای مخاطبان به ارمغان می‌آورد.

حافظ خوانی بخش دیگری از برنامه «انار» است که تقدیم نگاه مخاطبان شبکه پنج سیما می‌شود.

ویژه برنامه «انار» کاری از گروه خانواده و کودک شبکه پنج سیماست که از عمارت تاریخی اتحادیه (جایی در مرکز پایتخت) دوشنبه به مدت ۱۱۰ دقیقه و سه‌شنبه به مدت ۱۶۵ میهمان خانه مخاطبان می شود.

ویژه برنامه «رنگین کمان» دیگر برنامه گروه خانواده و کودک شبکه پنج سیما است که با طراحی دکور با المان‌های زمستانی و برپایی کرسی شب یلدا به صورت ویژه روی آنتن می‌رود.

در این ویژه برنامه بخش‌های مختلفی متناسب با موضوع شب یلدا برای کودکان طراحی شده است. یلداخوانی، شاهنامه‌خوانی، تزیین کیک یلدا توسط کودکان در برنامه، گروه سرود و … از جمله آیتم‌های این ویژه برنامه است.

ویژه برنامه «رنگین کمان» به تهیه‌کنندگی فاطمه شیرازی مقدم سه‌شنبه ۳۰ آذر ساعت ۱۵:۱۰ به مدت ۵۰ دقیقه از شبکه پنج سیما تماشایی می‌شود.

برنامه عصرگاهی «به خانه بر می گردیم» روز سه‌شنبه ۳۰ آذرماه ساعت ۱۶ ویژه شب یلدا از شبکه پنج سیما تماشایی می‌شود.

این ویژه برنامه به تهیه‌کنندگی مشترک میثم ماه انباری و سجاد مشحون با اجرای جمعی از مجریان برنامه به مدت ۱۲۰ دقیقه روی آنتن می‌رود.

مسعود فروتن در ابتدای این ویژه برنامه یکی از قصه‌های قدیمی را برای مخاطبان روایت خواهد کرد.

اجرای شاهنامه‌خوانی و حضور خوانندگان فولکلور از دیگر بخش‌های جذاب این ویژه برنامه است که تقدیم نگاه مخاطبان خواهد شد.

سفره آرایی، میوه‌آرایی و طبخ غذا یلدایی قطعا یکی از بخش های جذاب این ویژه برنامه است که در این برنامه آموزش داده می‌شود.

همچنین ویژه برنامه «به خانه برمی‌گردیم» در این روز از کارشناسان مطرح برنامه به همراه خانواده‌شان در جشن بزرگ یلدا دعوت خواهد کرد تا میهمان حضوری برنامه شوند.

«نسیم آوا»، «خندوانه» و «چهل تیکه» یلدایی‌های شبکه نسیم

«ویتامین خ»، «نسیم آوا»، «چهل تیکه» و «خندوانه» در شب یلدا با حال‌وهوای متفاوتی روی آنتن شبکه نسیم خواهند رفت.

«ویتامین خ» با اجرای امیر حاجیان، محمد فکری و محسن روشن دل ساعت ۱۹، «نسیم آوا» با اجرای رضا محبی ساعت۱۹:۳۰ و «چهل تیکه» با اجرای محمدرضا علیمردانی ساعت ۲۰ روی آنتن شبکه نسیم می‌رود.

همچنین برنامه «خندوانه» با اجرای رامبد جوان ساعت ۲۲ پخش می شود، که در این برنامه، افتتاحیه مسابقه استندآپ کمدی «خنداننده‌شو» پخش می شود و پس از آن، در شب‌های چهارشنبه و پنجشنبه، بخش اول رقابت کمدین‌ها آغاز می‌شود.

در سری تازه این مسابقات بیست شرکت‌کننده در پنج مرحله با یکدیگر رقابت می‌کنند و در نهایت یک کمدین در جریان این مسابقه با رای داوران و مردم، کمدین برتر می‌شود. حسن معجونی، امیر مهدی ژوله و رامبد جوان، مسابقه «خنداننده‌شو ۳» برنامه «خندوانه» را داوری می‌کنند.

«شیفت شب» یلدایی متفاوت در شبکه سلامت

برنامه «شیفت شب» یلدایی شبکه سلامت در این شب است که با اجرای اسماعیل باستانی سه‌شنبه ۳۰ آذرماه از ساعت ۲۰ تا ۲۳ پخش می‌شود.

این برنامه به تهیه‌کنندگی و کارگردانی سید محمدحسین پورفاضلی است که برای اولین بار در قالب یک میهمانی از شبکه سلامت سیما به صورت زنده پخش می‌شود، میزبان میهمانانی از اهالی سلامت و هنر است. از میهمانان این برنامه می توان به عبدالجبار کاکایی شاعر، مهدی ایوبی طنز پرداز و ….اشاره کرد. شاهنامه‌خوانی و قصه‌خوانی از دیگر بخش‌های این ویژه برنامه است.

«صد دانه یاقوت» برنامه یلدایی شبکه امید

ویژه برنامه زنده شب یلدای شبکه امید با عنوان «صد دانه یاقوت» است که به صورت زنده با همکاری شبکه رادیویی ایران صدا روی آنتن می‌رود.

سینا هوشمندی‌نژاد، آلا خامه یار، شکیبا میر سعید، نیما دلاوری و فاطمه امجدیان مجریان این برنامه‌اند.

این برنامه دوشنبه و سه‌شنبه ۲۹ و ۳۰ آذر ساعت ۲۰ تا ۲۱:۳۰ با حضور برنامه‌سازان حوزه کودک و نوجوان و پیشکسوت‌های رادیو روی آنتن می‌رود. حافظ خوانی، شاهنامه‌خوانی و نقالی از آیتم‌های این برنامه است.

ایران صدا با همکاری شبکه امید سیما به پیشواز شب یلدا می‌روند.

«لوبیا یلدا زود بیا» یلدایی شبکه آموزش

برنامه‌های «لوبیا یلدا زود بیا» ساعت ۱۸، «کی میاد ستاره چینی» ساعت ۲۱:۳۰ و «آوانوا» ساعت ۲۴:۰۰ در شب یلدا روی آنتن شبکه آموزش می‌رود.

جام‌جم با شب‌نشینی به استقبال یلدا می‌رود

سری جدید «شب‌نشینی» با ویژه برنامه شب یلدا از امشب (دوشنبه ۲۹ آذرماه) روی آنتن شبکه جام جم خواهد رفت. آیتم‌های متنوع همراه با حضور هنرمندان، خوانندگان و بازیگران همراه با چهره های فرهنگی با پلاتوهای زیبا از سرزمین کهن ایران تقدیم نگاه مخاطبان شبکه خواهد شد.

اجرای برنامه «شب نشینی» با حضور عبدالرضا امیر احمدی و زهره سادات هاشمی از ساعت ۲۳:۳۰ تا ساعت ۱ بامداد به وقت تهران از شبکه جهانی جام‌جم پخش خواهد شد.

«صبح پارسی» هم بوی یلدا می‌گیرد. این برنامه در هفته جاری میزبان هنرمندان و میهمانانی خواهد بود که هر یک به بیان خصوصیات و ویژگی‌های این سنت کهن ایرانی می‌پردازند و لحظات شاد و مفرحی را برای مخاطبان رقم خواهند زد.

آیتم‌های متنوع شب یلدا در «خانه مهر» با حضور مهران بابایی فوق تخصص کبد و گوارش در باب رعایت نکات مربوط به سلامت مخاطبان برای این شب درنظر گرفته شده، در ادامه استاد غلامحسین مراقبی استاد شعر و ادبیات مروری به اشعار و ضرب المثل‌های شب یلدا در ادبیات ایران زمین هماره با حافظ خوانی می‌پردازد.

در ادامه خواننده جوان حسام عبدی به اجرای برنامه خواهد پرداخت، در آیتم آشپزی با حضور مریم دولت آبادی، غذای یلدایی برای مخاطبان ارائه خواهد شد و در پایان سنت خاص و چشم‌نواز سفره آرایی شب یلدا را با حضور خانم سالاری، به نگاه مخاطبان جام‌جم تقدیم خواهیم کرد.

مجریان برنامه در این ویژه برنامه؛ زهرا شوقی، المیرا سماواتی، آقایان امیر رضایی و سینا مقدم خواهند بود.  برنامه «خانه مهر» روزهای دوشنبه تا جمعه ساعت ۲۰:۳۰ به وقت تهران از آنتن شبکه جام جم پخش می‌شود.

برنامه‌های تأمینی جام‌جم منتخبی از بهترین‌ها برای شب یلدا خواهد بود. برنامه «خنیا» با موسیقی سنتی ایران زمین با حال و هوای شب یلدا، برنامه «رادیو هفت» و….. همه با محوریت شب یلدا به روی آنتن شبکه خواهد رفت.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا