فرهنگی هنریمیراث و گردشگری

تأکید بر نقش راهنمایان گردشگری در مبارزه با ایران‌هراسی

راهنمایان گردشگری بخش مهمی از جامعه گردشگری را تشکیل می‌دهند و به‌ عنوان سفرای فرهنگی مأموریت مهمی در روایت تاریخ و تمدن ایران اسلامی در جامعه بین‌الملل دارند.

علی‌اصغر شالبافیان معاون گردشگری کشور، با تأکید بر اهمیت نقش راهنمایان گردشگری، مواجهه راهنمایان گردشگری با گردشگران خارجی را پیشانی این صنعت می‌داند که نشانگر بازخورد تمامی حلقه‌های این صنعت است. به گفته او،  تمام حلقه‌های صنعت گردشگری بازخورد کار خود را زمانی دریافت می‌کنند که راهنمایان گردشگری به‌عنوان مفسران و مبلغان صنعت گردشگری با گردشگران مواجه شوند.

بیمه راهنمایان گردشگری در لایحه بودجه ۱۴۰۱

گنجاندن بیمه راهنمایان گردشگری در لایحه بودجه ۱۴۰۱ و پیشنهاد به ستاد خدمات سفر استان‌ها مبنی بر استفاده از راهنمایان گردشگری به‌عنوان سفیران سلامت در نوروز ۱۴۰۱ از جمله اقدامات انجام شده‌ای بود که معاون گردشگری کشور انجام داد. او ابراز امیدواری کرد که از ظرفیت راهنمایان همان طور که در رویداد اکسپو استفاده شد، بعد از این هم استفاده شود و این قشر موثر گردشگری بیش از پیش حمایت شوند.

نقش راهنمایان گردشگری در مبارزه با ایران‌هراسی 

سید عزت‌الله ضرغامی وزیر میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی هم درباره راهنمایان گردشگری بیان کرد که بخش مهمی از جامعه گردشگری را راهنمایان گردشگری تشکیل می‌دهند. راهنمایان گردشگری به‌عنوان سفرای فرهنگی ماموریت مهمی در روایت تاریخ و تمدن ایران اسلامی و مبارزه با ایران‌هراسی در جامعه بین‌الملل دارند.

او راهنمایان گردشگری را یکی از حلقه‌های ارتباط بین کشور‌ها که دارای ماموریت مهمی در بعد ملی هستند، عنوان و بیان کرد با وجود کارنامه خوب، راهی دراز و مهم را پیش رو داریم. ایران اسلامی کشور بزرگی است و امروز در دنیا جایگاه برجسته‌ای نسبت به گذشته دارد.

ایران هراسی امروز در دستور کار همه شبکه‌های استکباری قرار دارد، بنابراین هر چه که روایتگران و راهنمایان گردشگری از تاریخ کشور برای گردشگران خارجی مطرح کنند به وظیفه بزرگ ملی خود عمل کرده‌اند.

وزیر میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی به رونق گردشگری پس از صدور روادید بعد از ۲۰ ماه توقف به دلیل شیوع کرونا، اشاره کرد و بیان کرد که در بخش‌های مختلف گردشگری ظرفیت‌های متنوعی را تقویت کرده ایم، به‌طور حتم در کنار این ظرفیت‌ها روایتگری و راهنمایی گردشگران نقش محوری دارد. آرتسیفر فرهنگی هنری میراث و گردشگری

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا