سینما

تامین نیاز سلامت جامعه در «دکتر «سلام»

میترا بهرامی مجری برنامه پزشکی دکتر سلام گفت: برنامه دکتر سلام با رویکرد پیشگیری، شناخت بیماری ها، دلایل ایجاد و راه درمان هر بیماری شکل گرفته و پیش می‌رود، البته هنگامی که در مورد راه‌های درمان گفت‌وگو می‌شود منظور نمایاندن انواع مراحل، راه و گزینه‌های درمان برای هر بیماری است.

به گفته بهرامی، از آنجایی که بیماری‌ها در افراد با اشکال و زمینه‌های مختلف ایجاد می‌شود امکان توصیه درمان خاص برای بیماری در برنامه‌های تلویزیونی و رادیویی من جمله دکتر سلام وجود ندارد، و ما به عنوان مجریان برنامه همیشه به این نکته توجه و اذعان داریم.

او می‌گوید: در حقیقت اشکال مختلف بیماری به مخاطب نشان داده می‌شود، راه‌های درمان که برای هر کدام از این اشکال وجود دارد هم معرفی می‌شود، اما اینکه یک روش درمانی خاص برای یک بیمار خاص توصیه شود هرگز چنین اتفاقی به دور از معاینه بالینی یا حضور بیمار در کنار پزشک نخواهد افتاد و این نکته‌ای جدی و خط قرمز در برنامه پزشکی است.

بهرامی گفت: سال‌ها است موضوع پیشگیری بیماری‌ها بر درمان آن‌ها تقدم دارد، بنابراین سیر گفتگو‌ها توسط مجریان برنامه هم در هر برنامه بعد از معرفی بیماری، نشانه‌های آن، دلایل ایجاد، مراحل درمان به سمت موضوع پیشگیری می‌رود، قاعدتا برای مخاطبین بسیار اهمییت دارد، زیرا بسیاری از بیماری‌ها هستند که نشانه‌های مشابه با بیماری‌های دیگر را دارند یا اصلا نشانه قابل توجهی ندارند که فرد بخواهد به آن توجه کند.

مجری برنامه دکتر سلام گفت: هنگامی که در برنامه در خصوص این علائم بیماری گفتگو می‌شود مخاطبین با توجه بیشتر به سلامتی خود دقت می‌کنند و اگر در مجموع فرد نشانه‌های خاصی را در خود مشاهد کند حتما برای چکاپ‌های منظم یا پیگیری مشکلی که وجود دارد به پزشک مراجعه خواهد کرد.

به گفته بهرامی، بیماری‌های زمینه‌ای همانند دیابت، فشار خون، بیماری‌های قلبی و عروقی و… این روز‌ها موضوع خود مراقبتی است، در مسیر درمان و سبک زندگی جدید دارای اهمییت بسیار زیاد است، همچنین حضور پزشکان حاذق و توانمند در برنامه دکتر سلام باعث شده تا اعتماد مخاطب افزایش یابد.

بهرامی گفت: آنچه که از نظر من به عنوان مجری در این برنامه اهمییت دارد پاسخگویی به سئوالات مخاطبین و اعتماد آن‌ها است، از آن جایی که بخش عمده‌ای از مخاطبین برنامه از اقصی نقاط کشور حتی مناطق صعب العبور و دور از تیم‌های پزشکی متخصص و متبحر هستند بنابراین در درجه اول پاسخ دهی و هدایت خوبی در مورد مسائل و مشکلات این مخاطبین داشته باشم و در الویت کاری ام باشد.

این مجری می‌گوید: شبکه آموزش به عنوان یک شبکه متولی آموزش در کشور به خوبی در این مسیر حرکت می‌کند، آنچه که در زمینه بهداشت، سلامتی، پزشکی مورد نیاز فرد در خانواده است در برنامه پزشکی دکتر سلام با توجه به رویکرد‌های نوین شبکه آموزش اتفاق می‌افتد. آرتسیفر فرهنگی هنری رادیو تلویزیون

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا