سینماصدا و سیما

ثبت چهار میلیون بازدید برای «مستوران»

این سریال تا روز جمعه (۳۱ تیر) روی آنتن شبکه یک بود و بعد از بیست و شش قسمت پخش آن به پایان رسید.

«مستوران» را سید جمال سید حاتمی و مسعود آب پرور کارگردانی کردند و بازیگرانی، چون حمیدرضا آذرنگ، نازنین فراهانی، بیژن بنفشه خواه، رویا میرعلمی، رابعه اسکویی و … در آن حضور داشتند. فیلمنامه «مستوران»  توسط فائزه یارمحمدی و یزدان کاظمی نوشته شد که داستان آن، روایت حکایت‌های کهن ایرانی بود. سازمان اوج تصمیم دارد فصل دوم «مستوران» را هم تولید کند.

بیش از ۴ میلیون بازدید در تلوبیون

چند سالی است سایت و اپلیکیشن تلوبیون به عنوان یک مرجع برای سنجش میزان مخاطب، شناخته می‌شود. هر چند تلوبیون نمی‌تواند مرجع «کامل» برای پی بردن به تعداد بیننده‌های یک اثر باشد، اما یکی از شاخص‌ها به حساب می‌آید. «مستوران» تا روز دوشنبه (سوم مرداد) در تلوبیون ۴,۰۶۳,۹۹۴ بازدید داشته است که آمار قابل توجهی محسوب می‌شود.

بیش از ۷ میلیون محتوا در گوگول

موتور جست و جوی گوگل، امکانی است که با مراجعه به آن می‌توان پی به میزان محبوبیت یک محصول از سوی مخاطب برد. هر چه قدر میزان تولید محتوا درباره آن بیشتر باشد، این نتیجه بدست می‌آید که مصحول مورد نظر، خواهان بیشتری دارد. با وارد کردن عنوان «سریال مستوران» در گوگول  ۷٬۰۵۰٬۰۰۰ نتیجه بدست می‌آید.

صدرنشینی سمنان

در گوگول ترند، سه بازه زمانی به عنوان نقاط اوج «مستوران» دیده می‌شود: ۳ تیر، ۱۷ تیر و ۳۰ تیر. یعنی همزمان با شروع، میانه و پایان سریال. این که نمودار حرکتی «مستوران» در نهایت رشد داشته، اتفاق مثبتی است. در گوگول ترند، میزان جست و جوی «مستوران» در استان‌های مختلف به این شرح اعلام شده: در رتبه اول استان سمنان قرار دارد و بعد از آن نام استان‌های مرکزی، ایلام، قم و البرز دیده می‌شود.

نظرسنجی صدا و سیما

بر اساس نتایج نظرسنجی مرکز تحقیقات صداوسیما، سریال «مستوران» پربیننده‌ترین سریال سیما در نیمه اول تیر بوده است. این سریال با ۱۵.۴ درصد مخاطب موفق شد رضایت ۶۹.۹ درصدی بیننده‌ها را بدست بیاورد. این نظرسنجی فقط ۷ قسمت اول «مستوران» را در برمی گیرد و باید منتظر نتیجه نظرسنجی صدا و سیما، پس از پایان سریال بود. نکته دیگر این که «مستوران» بر اساس نظر‌های ثبت شده کاربران در صفحات مختلف اینستاگرامی توانسته است، رضایت حداکثری مخاطبان را بدست آورد. آرتسیفر فرهنگی هنری رادیو تلویزیون

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا