سينما و تئاترسینمافرهنگ و ادبيات

داستان‌های واقعی را در «قلب کوچک من» بخوانید

کتاب «قلب کوچک دیوانه من» اثر زاویه لوران پتی با ترجمه شیرین صفایی مولوی در انتشارات مدرسه منتشرشد. داستان کتاب از زبان سیساندا قهرمان آن روایت می‌شود. نویسنده کتاب داستان کتاب را مانند بسیاری از داستان‌های دیگرش از ماجرایی واقعی الهام گرفته است که آن را در روزنامه خوانده بود. شخصیت‌های اصلی کتاب افرادی قوی و تسلیم ناپذیر هستند که تحسین مخاطب را برمی انگیزند.

ازویژگی‌های آثار پتی این است که معمولا داستان هایش در نقاط مختلف دنیا روی می‌دهد. اغلب از ماجرای کتاب هایش از ماجرا‌های واقعی الهام گرفته شده اند.

در کتاب می خوانیم:

« یساندا هر روز صبح که بیدار می‌شود، ضربان قلبش و همچنین روز‌های عمرش را می‌شمارد. او هر روز صبح مادرش را می‌بیند که برای دویدن میان تپه‌ها از خانه بیرون می‌رود. مادرش تا جا‌هایی که حتی چوپان‌ها با گله‌هایشان نمی‌روند پیش می‌رود و ساعت‌ها می‌دود و می‌دود. سیساندا خودش نمی‌تواند بدود. قلب کوچک دیوانه‌اش این اجازه را به او نمی‌دهد؛ آخر قلب او با قلب همه‌ی آدم‌ها فرق دارد.

برای آنکه قلبش مثل قلب همه شود، پول زیادی لازم است… یک میلیون ِکل! پدر و مادرش برای به دست آوردن این‌همه پول باید سی‌و هشت سال و سه ماه و بیست روز کار کنند. ولی روزی این حساب و کتاب دقیق سیساندا به هم می‌خورد. او متوجه می‌شود که ممکن است مادر تیزپایش بتواند از دویدن پول دربیاورد.»

از طریق نگاه راوی داستان، با خانواده‌ی او و اهالی دهکده‌ای کوچک در آفریقا آشنا می‌شویم و عشق و تلاش بی‌نظیر مادر و مهر و عطوفت جاری در روابط مردمی خونگرم را به‌خوبی حس می‌کنیم. آرتسیفر فرهنگی هنری ادبیات

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا