فرهنگ و ادبيات

دکترین دشمن در جنگ شناختی تغییر کرده است

نشست رونمایی از پوستر «رویداد ملی زندگی» که با حضور بیش از ۱۵۰ مجموعه از فعالان سبک زندگی در تهران برگزار می‌شود در مجموعه فرهنگی شهدای انقلاب اسلامی سرچشمه، برگزار شد.

حریزاوی: فتنه ۱۴۰۱، تغییر رویکرد دشمن از مسائل سیاسی به اجتماعی است

در ابتدای این نشست، حجت‌الاسلام حریزاوی قائم مقام سازمان تبلیغات اسلامی با بیان اینکه رهبر معظم انقلاب بر روی موضوع سبک زندگی ایرانی اسلامی تاکید دارند گفت: در اتفاقات اخیر کشور، استکبار صراحتا شعار خود را تغییر داده و از تحولات سیاسی، به اجتماعی روی آورده است، اما «زن، زندگی و آزادی» سه شعار اسلام است که پیامبر اکرم (ص) نیز بروی آن تاکید داشتند.

وی ادامه داد: دشمن در حال حاضر با تاکید بر زن و جایگاه اجتماعی باعث شد تا ما بیش از پیش به این موضوع توجه کرده و به رشد و تعالی آن کمک کنیم، در خصوص موضوع زندگی نیز دشمن به سبک زندگی ما فشار می‌آورد و این در حالی است که ما در این حوزه خیلی حرف برای گفتن داریم، در مورد آزادی نیز، دشمن ما به آزادی انسان بدهکار است، زیرا آزادی انسان را بسیار تنزل داده‌اند.

قائم مقام سازمان تبلیغات اسلامی با اشاره به بیان رهبر معظم انقلاب که «فرهنگ همانند اکسیژن برای جامعه است»، اظهار کرد: آنچه با عنوان فرهنگ در دوره اصلاحات به صورت المان‌ها و رویداد‌های فرهنگی اجرا شد بخشی از حوزه فرهنگ بود در حالی که باید گستره فرهنگ را بیشتر دید.

حجت الاسلام حریزاوی تصریح کرد: در حوزه اندیشه‌ورزی که کار فاخر در آن صورت می‌گیرد، باید از اراده برجسته بهره برد، اندیشمندان باید اندیشه‌ورزان را هدایت کنند.

وی در ادامه پیام‌های فرهنگی «سلام فرمانده» را مورد توجه قرار داد و تاکید کرد: دشمن در برابر پیام نوجوانان ایرانی در مقابل این فعالیت جهانی فرهنگی، قرار گرفته است.

علامتی: به هیجانات نوجوانان کم توجهی شده است

در بخش دیگری از این مراسم، حامد علامتی مدیرعامل کانون پرورش فکری کودک و نوجوان با بیان اینکه یکی از اضلاع سبک زندگی ایرانی اسلامی، «مادر» است، اظهار کرد: در «رویداد ملی زندگی» که قرار است از این پس آغاز شود، برش خانواده و در دل آن کودکان و نوجوانان باید مورد توجه قرار بگیرد، هیجاناتی که امروز در عرصه اجتماعی در نوجوانان می‌بینیم به خاطر سبک زندگی‌ای است که در سال‌های گذشته به آن توجه نشده است.

سعیدی‌نژاد: بانوان سرداران سبک زندگی هستند

سعیدی‌نژاد، مدیرکل امور بانوان سازمان تبلیغات «رویداد ملی زندگی» را فرصتی برای رسیدگی به نرم‌افزار تمدن اسلامی دانست و گفت: رهبری فرمودند در حوزه نرم افزاری تمدن اسلامی که منظور سبک زندگی و الگوی رفتار است، ورود جدی صورت نگرفته است.

وی با تاکید براینکه بانوان، سرداران سبک زندگی هستند، گفت: این روزها، روز‌های خوش‌آیندی برای انقلاب اسلامی نیست، اما به تعبیر شهید حاج قاسم سلیمانی «می‌توان هر تلخی را به شیرینی تبدیل و تهدید را فرصت کرد» لذا می‌بایست این اتفاقات را مایه عبرت قرار دهیم.

مدیرکل امور بانوان سازمان تبلیغات تصریح کرد: انقلاب اسلامی قرار بود مسیری برای ورود مردم جهت تحقق عدالت باشد و ما قرار بود با جهاد تبیین کاری کنیم تا مردم پای شکل دادن نرم‌افزار تمدن اسلامی باشند لذا باید ظرفیت بانوان در سطح میانی جدی گرفته شود و در این معماری، نقش زنان به‌صورت جمعی جدی است.

سعیدی‌نژاد با تاکید براینکه در سبک زندگی دستمان خالی نیست، افزود: خوب نتوانسته‌ایم حضور زنان را در پیوستگی‌های اجتماعی ببنیم، درحالی که هویت فامیل و خاندان و محله در سبک زندگی مهم می‌باشند که دستمان در آن خالی نیست.

وی «رویداد ملی زندگی» را بهانه‌ای برای دعوت عمومی از مردم برای دیدن واقعیت‌ها دانست و گفت: هدف جهاد تببین درگیر کردن گرایش و قلب است و در این جهاد، روایت‌های زنان می‌توانند به‌صورت گسترده اثرگذار باشند.

آقایی: ایجاد دبیرخانه دائمی «رویداد ملی زندگی» در اهواز

احسان آقایی معاون فرهنگی اداره کل تبلیغات اسلامی درباره فرایند شکل‌گیری این رویداد گفت: طی چند سال اخیر در اداره کل خوزستان تلاش کردیم مجموعه‌های فرهنگی نوپا و توانمند را ضمن شناسایی، حمایت کنیم چراکه با اقبال عمومی در جامعه، اثرگذاری دارند.وی از ایجاد دبیرخانه دائمی «رویداد ملی زندگی» در اهواز خبر داد و گفت: ظرفیت این موضوع در موسسه میراث زندگی وجود دارد و اتفاقات اخیر کشورمان یک پیوست به این رویداد داد و نشان می‌دهد باید دغدغه‌مندانه نسبت به تحقق بیانات رهبری درخصوص سبک زندگی ورود پیدا کنیم.

یوسفی: دکترین دشمن درجنگ شناختی، تغییر کرده است

مجتبی یوسفی نماینده مردم اهواز در مجلس شورای اسلامی به تشریح نکاتی پرداخت و با بیان اینکه در موضوعات اجتماعی و سبک زندگی، اقدامات خوبی در خوزستان و شهر اهواز با محوریت آیت‌الله موسوی جزایری با طراحی و محوریت مساجد به‌عنوان سنگر اصلی فعالیت‌های اجتماعی شکل گرفته است، گفت: «رویداد ملی زندگی» اولین خروجی این فعالیت و کار است.

وی به اتفاقات اخیر اجتماعی اشاره کرد و با تاکید براینکه کشورمان شرایط سخت‌تری را با پشتوانه‌ی مردمی پشت سر گذاشته است، گفت: بحرانی شدن مسائل اجتماعی درحالی است که نفوذ سیاسی جمهوری اسلامی از خلیج فارس به خلیج عدن رسیده است و از نظر جنگ اقتصادی با وجود شرایط سخت به ثبات رسیده‌ایم.

نماینده مردم اهواز در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه در جنگ اجتماعی و شناختی، دکترین دشمن تفاوت کرده است و دشمن به‌دنبال تغییر باور‌ها و سبک زندگی است، گفت: رهبر انقلاب دهه‌های پیش، خطر دشمن را متذکر شده بودند، ولی متاسفانه جدی گرفته نشده بود درحالی که در موضوع جنگ شناختی، با اتفاق‌هایی روبرو هستیم که اگر در ۱۰ سال پیش جدی گرفته می‌شد به اینجا ختم نمی‌شد. آرتسیفر فرهنگی هنری قرآن و عترت

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا