سینما

رادیو ایران با هفت ویژه‌برنامه به استقبال نوروز می‌رود

محمدجعفر محمدزاده مدیر رادیو ایران گفت: برنامه‌های نوروزی شبکه رادیویی ایران از ۲۷ اسفند ۱۴۰۰ مصادف با نیمه شعبان تا ۱۳ فروردین ۱۴۰۱ روی آنتن می‌رود.

به گفته وی، قبل از تحویل سال مستند بازسازی «داستان نفت» حکایت پیدایش نفت و مسائل مربوط به آن پخش می‌شود که در روز ملی شدن صنعت نفت به آن می‌پردازد.

محمدزاده می‌گوید، برنامه تحویل سال رادیو ایران با عنوان «سین مثل سرزمین» به تهیه کنندگی متین‌السادات فیروزی به صورت زنده با حضور مهمان‌ها از ۴ ساعت قبل از تحویل سال و یک ساعت بعد از آن روی آنتن شبکه قرار می‌گیرد تا با مخاطبان در لحظه تحویل سال همراه باشد.

برنامه دیگر رادیو ایران که به مناسبت عید نوروز روی آنتن می‌رود، «صبح عید باشما» است که برنامه صبحگاهی و نوروزی رادیو ایران است و گروه برنامه‌ساز برنامه «صبح جمعه با شما» آن را تولید کرده است. تهیه کننده و سردبیر برنامه «صبح عید با شما» ساجد قدوسیان است و اجرای آن را نسیم رفیعی برعهده دارد که با حضور هنرمندان و بازیگران رادیو ایران هر روز از ساعت ۹ تا ۱۱:۳۰ پخش می‌شود.

به گفته مدیر رادیو ایران برنامه «پایان قرن» که به مهم‌ترین رویداد‌ها و تفاوت‌های ایران و جهان حاضر در مقایسه با ۱۰۰ سال گذشته پرداخته است و با نگاهی تاریخی پیشرفت‌های ایران و جهان را بررسی می‌کند، این برنامه از ساعت ۱۴:۴۵ پخش می‌شود.

گروه جامعه شبکه رادیویی ایران برنامه شاد و عصرگاهی «فرش بنفشه» را از حوالی ساعت ۱۷:۳۰ تا ۲۰ روی آنتن می‌برد. دو گروه تولید این برنامه را برعهده دارند که یک گروه به سرپرستی حسین معصومی و یک گروه هم به سرپرستی زهرا قائدی این برنامه را تهیه می‌کنند. در این برنامه‌ها مهربانی و نوع‌دوستی ترویج می‌شود.

پخش ترانه‌های بهاری و بازخوانی حکایات اجتماعی همچنین جنگ نمایشی «دلخنده» که نوعی طنز اجتماعی است از دیگر برنامه‌های این شبکه رادیویی در ایام نوروز است.

محمدزاده می گوید علاوه بر ویژه برنامه‌های نوروزی شبکه رادیویی ایران، برنامه‌های ثابت شبکه مانند «در انتهای شب»، «قند پارسی»، «پلاک ۸»، «گلبانگ» ” پارسی‌گویان و… با نگاه ویژه به ایام نوروز و ماه شعبان پخش خواهد شد که در انتهای ایام نوروز به استقبال ماه رمضان هم می‌روند. آرتسیفر فرهنگی هنری رادیو تلویزیون

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا