فرهنگ و ادبياتمیراث و گردشگری

رونمایی از کاریکاتور‌های گنجینه مجموعه تاریخی نیاوران

مجموعه فرهنگی‌تاریخی نیاوران به مناسبت ۱۸ فروردین روز جهانی کاریکاتور، از آثار کاریکاتور موجود در گنجینه موزه‌های این مجموعه نیز رونمایی می‌کند.

در این رویداد مناسبتی، آثار کاریکاتور هنرمندان برجسته ایرانی و غیر ایرانی از گنجینه موزه‌های مجموعه نیاوران برای نخستین بار در معرض دید علاقه‌مندان قرار می‌گیرد و همزمان گزیده‌ای از آثار جواد علیزاده کاریکاتوریست معاصر نیز به نمایش گذاشته می‌شود.

جواد علیزاده، از کارتونیست‌های ایرانی است که فعالیت خود را از سال ۱۳۵۰ با مجله «کاریکاتور» آغاز کرد. او ماهنامه «طنز و کاریکاتور» را از سال ۱۳۶۹ تا به امروز منتشر کرده که رکورد طولانی‌ترین دوره انتشار یک مجله کاریکاتور و طنز را در اختیار دارد.

علیزاده در زمینه‌های مختلف کارتون مانند کارتون‌های مطبوعاتی، طنز، پرتره، کاریکاتور سیاه، طنز سیاه، کمیک استریپ، ورزشی، سورئال، فلسفی و طنز ۴ بعدی (طنز درباره نظریه نسبیت اینشتین) فعالیت دارد. او همچنین برنده جوایز متعدد و مهمی در عرصه جهانی و داخلی است.

این نمایشگاه از ۱۸ تا ۲۵ فروردین‌ماه ۱۴۰۱ از ساعت ۹ تا ۱۶ در کاخ موزه اختصاصی مجموعه فرهنگی‌تاریخی نیاوران واقع میدان شهید باهنر (نیاوران) میزبان علاقه‌مندان است. آرتسیفر فرهنگی هنری موسیقی و هنرهای تجسمی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا