سینما

سریال «آتش در گلستان» چرا و چگونه ساخته شد؟ + فیلم

آرتسیفر – پرویز شیخ طادی کارگردان سریال «آتش در گلستان» گفت: با توجه به تجربه ساخت سریال تلویزیونی «بانوی سردار» و تحقیقاتی که داشتم، به قصه زنان قهرمان کشور رسیدم و در آن میان با زندگی خانم مرضیه حدیدچی (طاهره دباغ آشنا شدم و به فکر ساخت سریالی درباره ایشان افتادم.

سریال «آتش در گلستان» در ۲۳ قسمت، این شب‌ها از شبکه پنج سیما پخش می‌شود. سریالی که برشی از زندگی طاهره دباغ اولین فرمانده زن سپاه را نشان می‌دهد.

شیخ‌طادی در این باره می‌گوید: خانم دباغ در مقطعی به عنوان اولین و آخرین زن فرمانده سپاه انتخاب می‌شود و اوضاع همدان، کردستان و حوالی آن منطقه را تا حدود بسیاری آرام می‌کند.

نام این سریال از این جهت انتخاب شده که «آتش» تشبیه به جنگ و فتنه‌هایی است که در سال ۵۸ ابتدای انقلاب رخ داده است. «گلستان» هم تشبیه به کردستان شده؛ استانی زیبا و جذابی از لحاظ قومی و اقلیمی.

بازیگر نقش طاهره دباغ در این سریال مرجان قمری است. در ادامه فیلم گفتگوی ما با شیخ طادی را ببینید که در آن از چکونگی انتخاب قمری برای این نقش و ساخت این سریال تاریخی معاصر توضیحاتی داده است:

var player = videojs(‘player_530839_15669838’,{ techOrder: [ “html5” , “flash”],poster:”,width:400,height:300});

videojs.addLanguage(‘fa’, {“No compatible source was found for this media.”: “مشاهده ی ویدیو نیاز به پشتیبانی مرورگر از codec h264 یا نصب فلش پلیر دارد.”});

player.one(‘play’, (function(){

$.post(‘/fa/ajax/news/video/15669838’,{},function (data) {});

}));

کد ویدیو دانلود فیلم اصلی

انتهای پیام/

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا