فرهنگ و ادبيات

سری جدید مجموعه «روی خط زندگی» بزودی تولید می‌شود

آرتسیفر –  مجموعه تلویزیونی «روی خط زندگی» به تهیه‌کنندگی و کارگردانی عبدالرضا فیروزان در ۳۸ قسمت ۲۰ دقیقه‌ای در گروه آموزش‌های رسمی شبکه آموزش سیما با مشارکت سازمان نهضت سوادآموزی تولید می‌شود. هشت قسمت از این مجموعه به مناسبت دهه فجر با رویکرد دستاورد‌ها و عملکرد سازمان نهضت سوادآموزی طی ۴۳ سال بعد از انقلاب اسلامی با هدف از بین بردن بی سوادی در کشور و توسعه و تقویت فرهنگ عمومی جامعه و ارتقاء سطح سواد، بهمن ماه امسال روی آنتن شبکه آموزش رفت.

ساختار «روی خط زندگی» ترکیبی از داستان و مستند است و عملکرد نهضت سواد آموزی را در تمام ابعاد به نمایش می‌گذارد.

علیرضا علیا، سیما مطلبی، شایا روان آذر، مانی فیروزان و … در این مجموعه بازی دارند.

در این مجموعه یک زوج فیلمساز و برنامه ساز (رضا و رعنا) سفارش ساخت و تهیه برنامه از سازمان نهضت سواد آموزی می‌گیرند و اقدامات و دستاورد‌های این سازمان را در ۴۳ سال بعد از انقلاب بررسی و با مدیران، کارشناسان و … مصاحبه می‌کنند. در این بررسی‌ها رازی از زندگی رضا برای رعنا برملا می‌شود و ….

همچنین در خلال روایت به مشکلات حرفه‌ای فیلمسازی و برنامه سازی پرداخته می‌شود. در سری جدید (فصل دوم) و ادامه مجموعه که ۳۰ قسمت دارد، به یکی از رویکرد‌ها و عملکرد‌های مهم سازمان نهضت سوادآموزی که تاسیس مراکز یادگیری محلی و فعالیت در این مراکز مهم است، پرداخته می‌شود.

قسمت‌های مستند مجموعه در چند استان در نقاط مرزی کشور در حال تصویربرداری است و قسمت‌های نمایشی در حال پیش تولید و انتخاب بازیگران است. در فصل دوم این مجموعه در هر قسمت علاوه بر بازیگران اصلی مجموعه تعداد زیادی از بازیگران تئاتر، سینما تلویزیون به عنوان بازیگران مهمان حضور دارند. این بار قصه در یک مرکز یادگیری محلی اتفاق می‌افتد که هر بار با توجه به موضوعات برنامه شاهد اتفاقاتی هستیم که با استفاده از مهارت‌های اساسی زندگی که به آن پرداخته می‌شود شاهد زندگی بهتری خواهیم بود.

برخی از عوامل این مجموعه عبارتند از: نویسندگان: مرضیه شهلایی، عبدالرضا فیروزان، مدیر تصویربرداری: تقی امینی، صدا: داوود ربیعی، مدیر تولید: کامبیز اینانلو، مدیر تدارکات: حسن شکری و …

انتهای پیام/ 

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا