سينما و تئاترسینما

سکانس دیدنی «شیار ۱۴۳» + فیلم

شیار ۱۴۳ فیلمی به کارگردانی و نویسندگی نرگس آبیار و تهیه‌کنندگی محمدحسین قاسمی و ابوذر پورمحمدی محصول سال ۱۳۹۲ است. نرگس آبیار، فیلمنامه اصلی «شیار ۱۴۳» را از خاطره‌ای با نام «شیار ۱۴۳» از کتاب تفحص حمید داودآبادی نوشته شده است.

شیار ۱۴۳ یکی از محدوده‌های منطقه جنگی است که برای مین یابی و یافتن اجساد کشته شدگان در جنگ مورد تفحص و کاوش قرار می‌گیرد. فیلم شیار۱۴۳ مورد استقبال طیف‌های مختلف مردم قرار گرفت و نیز در بیش از ۳۰ جشنواره بین‌المللی حضور یافت و ۱۶ جایزه بین‌المللی دریافت کرد. در ادامه این مطلب یکی از صحنه‌های پایانی و تاثیر گذار این فیلم در اختیار شما گذاشته شده است.

فیلم شیار ۱۴۳ داستان زندگی تعدادی از جوانان بیجاری را که به جبهه رفته اند، شرح می‌دهد. در این فیلم همکلاسی‌های جوان، برای یک دوره آموزشی به پادگانی در یزد اعزام می‌شوند و پس از آن در عملیات والفجر مقدماتی شرکت می‌کنند.  در جریان این عملیات، برخی از این سربازان اسیر شده و تعدادی نیز مجروح و کشته می‌شوند. اما در میان قهرمانان قصه، یونس و مادرش اُلفت داستان عشق و انتظار یک مادر شهید را روایت می‌کنند. آرتسیفر فرهنگی هنری سینما و تئاتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا