فرهنگ و ادبيات

شنیدن صدای مردم مولفه اصلی انقلاب اسلامی است

محمدمهدی اسماعیلی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در ابتدای جلسه شورای فرهنگ عمومی با اشاره به بیانات اخیر مقام معظم رهبری گفت: ایشان روز گذشته نکات مهمی را در خصوص شرایط فعلی جامعه مطرح کردند که بیانات ایشان فصل الخطاب رویکرد و نحوه عملکرد دستگاه ها و نهادهای مختلف در حل و فصل مسائل مهم جامعه به شمار می‌رود.

وی در ادامه به شکست طرح های دشمنان قسم خورده ملت ایران در خصوص اتفاقات اخیر اشاره کرد و افزود: نهادها و دستگاه های مختلف در وهله نخست باید ضمن آسیب شناسی دقیق اتفاقات رخ داده به بررسی راه های برون رفت بپردازند و از سوی دیگر همانگونه که رییس‌جمهور محترم تاکید کردند باید شرایط و فضای مناسب‌تری برای حق اعتراض، نقد و مطالبه گری نسل جوان در جامعه فراهم کرد زیرا انقلاب اسلامی ایران مفتخر است که همواره از برکت حضور رهبران و اندیشمندانی برخوردار بوده که همگی جز نظریه پردازان و معلمان آزادی بیان به شمار می‌روند.

وی با بیان اینکه شنیدن صدای مردم و رفع مشکلات آنان جز مولفه های اصلی انقلاب اسلامی محسوب می‌شود، خاطرنشان کرد: توسعه فضای گفتمانی در میان اقشار مختلف مردم همواره از رویکردهای اصلی انقلاب اسلامی بوده است که در این راستا نهادها و دستگاه های مختلف می بایست برنامه های خود را پی ریزی کنند.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به پیش رو بودن هفته وحدت گفت: شورای فرهنگ عمومی کشور در خصوص برپایی جشن های ویژه هفته وحدت نقش تسهیل گری را عهده دار خواهد بود و همانند جشن «عید غدیر» تمامی امور از سوی گروه های مردمی و جبهه فرهنگی انقلاب صورت خواهد گرفت‌ تا «مهر و کرامت» به عنوان شعار اصلی هفته وحدت منشا انسجام و وحدت عملی بیشتری در جامعه ایمانی کشور شود. آرتسیفر فرهنگی هنری ساير حوزه ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا