سینما

«عمارت خانه خورشید» از حرم رضوی روی آنتن رادیو فرهنگ می‌رود

مهدی دادجو مدیر گروه کتاب رادیو فرهنگ گفت: برنامه ویژه رادیویی “عمارت خانه خورشید ” به مناسبت میلاد باسعادت ثامن الائمه امام رضا (ع) از حرم مطهر رضوی روی موج شبکه رادیویی فرهنگ پخش می‌شود.

تهیه کننده این ویژه برنامه محمدرضا حاج حیدری است؛ حامد عباسی گویندگی آن‌ را برعهده دارد و ساعت ۱۵ تا ۱۶:۳۰ روز پنجشنبه و جمعه نوزدهم و بیستم خرداد از حرم امام رضا علیه السلام،   تقدیم شنوندگان رادیو فرهنگ می‌شود.

به گفته دادجو این برنامه که به صورت لحظه لحظه با زائران امام رضا (ع) در روز میلاد آن حضرت در مشهد مقدس همراه است، گزارش‌هایی از تعویض پرچم گنبد طلای حرم امام رضا (ع)، مراسم گل آرایی ضریح مطهر، نقاره زنی، تعویض شیفت خدام حرم و … تهیه و پخش می‌کند.

دادجو همچنین با اشاره به ماموریت گروه کتاب رادیو فرهنگ به تشریح بخش‌های مختلف «عمارت خانه خورشید» گفت: در این ویژه برنامه علاوه بر کتابشناسی دهه کرامت به ویژه امام هشتم، فعالیت‌های کتاب محور دهه کرامت نیز معرفی می شوند.

او می گوید نام این برنامه از کتاب «عمارت خانه خورشید»، شامل گزارش تصویری بازآرایی و مرمت حرم مطهر رضوی در سال ۱۳۹۹، انتخاب شده در این برنامه ناشر و نویسنده این کتاب که تقریظ شده توسط رهبر معظم انقلاب است ، مهمان ویژه ما هستند.

به گفته وی همچنین مدیرکل نهاد کتابخانه‌های عمومی استان خراسان رضوی، معاون تبلیغات و اطلاع رسانی آستان قدس و رییس کتابخانه آستان قدس رضوی از دیگر مهمانان این دو ویژه برنامه هستند و در فواصل برنامه از طریق تماس تلفنی با تعدادی از نویسندگان حوزه رضوی (کسانی که درباره امام هشتم کتاب نوشته اند) گفتگو می‌شود و اثار آن‌ها نیز معرفی خواهد شد. آرتسیفر فرهنگی هنری رادیو تلویزیون

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا