سینما

فصل دوم مسابقه «ایران» نمونه خارجی در دنیا ندارد

هاشم رضایت، تهیه‌کننده برنامه تلویزیونی، در گفتگو با خبرنگار آرتسیفر، درباره مسابقه «ایران» گفت: این روز‌ها برنامه‌های متفاوتی از شبکه‌های رسانه ملی در حال پخش است. ما هم برای تهیه و پخش مسابقه «ایران» در فصل اول اعلام کردیم که این مسابقه برداشتی از یک نمونه خارجی بوده و مشابه آن در تلویزیون‌های چند کشور دیگر نیز ساخته شده است؛ البته ما در فصل اول هم برای شناخت هر چه بیشتر مخاطب از کشور سوالات مسابقه را تنها درباره کشور عزیزمان طرح کردیم.

وی با اشاره به فصل دوم این مسابقه ادامه داد: فصل دوم مسابقه «ایران» هیچ نمونه خارجی در دنیا ندارد؛ وقتی طرح فصل دوم مسابقه «ایران» که هیچ نمونه خارجی نداشت و کاملاً ایرانی بود را به شبکه ارائه کردم با علم به اینکه نمونه این مسابقه تاکنون ساخته نشده قبول کردند که ساخته شود و حمایت کنند.

رضایت عنوان کرد: اغلب مدیران ما ریسک‌پذیر نیستند و می‌خواهند اگر کاری تولید می‌کنند حتما از نتیجه‌اش مطمئن باشند و نمونه داشته باشد، اما مدیران شبکه یک خواستند برای مخاطب ایرانی یک کار ایرانی تولید شود، به همین دلیل از این مسابقه حمایت کردند تا به ثمر بنشیند.

این تهیه‌کننده درباره نظرات مخاطبان نیز گفت: بعد از پخش فصل جدید برخی از مخاطبان پیام دادند که با توجه به رقابت جذاب دو گروه در سری اول از آن رضایت بیشتری داشتند. حالا که مدتی از پخش فصل دوم گذشته ما انتقاد خاصی نداریم و همه علاقه‌مند به حضور در برنامه هستند و پیشنهاد‌های خوبی نیز برای ادامه مسیر به ما می‌دهند. تولید مسابقه «ایران» در ۱۵۶ فسمت تصویب شده و حدود ۴۳ برنامه را پخش کردیم و ضبط را همچنان ادامه می‌دهیم.

رضایت درباره شرکت در مسابقه ایران عنوان کرد: در کار‌های قبلی‌ام از جمله «دورهمی»، «برنده‌باش» و همین مسابقه «ایران» در طول پخش تغییرات بسیاری داشتیم و مسیر یکنواخت را طی نکردیم. البته که در «ایران» تغییرات به طراحی آیتم‌ها و تغییر چالش ها‌ی مسابقه مربوط می‌شود و سوالات تغییراتی نخواهد کرد. سوالات مانند سری قبل مختص کشور عزیزمان ایران خواهد بود، همانطور که شعار مسابقه ایران را با ایران بشناسید. است.

تهیه‌کننده «برنده‌باش» عنوان کرد: گروه‌های علاقه‌مند به حضور در مسابقه «ایران» در اپلیکیشن شبکه یک سوالاتی را می‌خوانند و هر سه‌شنبه تا جمعه در مسابقه ما شرکت می‌کنند. گروه‌ها اگر امتیاز بالایی بگیرند مجوز حضور در مسابقه را دریافت خواهند کرد. برای تماشاگران هم در این اپلیکیشن گزینه‌ای طراحی کرده‌ایم که می‌توانند در برنامه حضور پیدا کنند. علاقه‌مندان همچنین در فضای مجازی مسابقه اسامی خود را ارسال می‌کنند و ما با آنان تماس می‌گیریم. البته این افراد تنها تماشاگر نیستند بلکه باید به همه سوالات پاسخ بدهند و در پایان برنامه جایزه‌ای به رسم یادبود دریافت می‌کنند.

انتهای پیام/

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا