فرهنگ و ادبيات

فیلم‌هایی که در سال ۲۰۲۱ بیشتر در موردشان صحبت شد

به گزارش آرتسیفر، شرکت تحلیلی Diesel Labs فهرستی از فیلم‌هایی که امسال بیشترین تعامل آنلاین را داشته‌اند را در اختیار خبرگزاری اینسایدر قرار داده است.

این شرکت تحلیلی داده‌های جذب مخاطب را از پلتفرم‌های اجتماعی و ویدیویی فیس‌بوک، توئیتر، یوتیوب و اینستاگرام استخراج می‌کند تا میزان علاقه به یک قطعه محتوا را بسنجد.

در این تحلیل‌ها «شانگ-چی و افسانه ده حلقه» (Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings) در صدر فهرست قرار گرفت و همچنین پرفروش‌ترین فیلم آمریکا در سال جاری است، اما همه فیلم‌های این فهرست در گیشه موفق نبودند یا حتی در سینما‌ها پخش نشدند.

برخی از فیلم‌های این فهرست، مانند «مرد عنکبوتی: راهی به خانه نیست» (Spider-Man: No Way Home) و «ماتریکس: رستاخیز» (The Matrix: Resurrections) هنوز اکران نشده‌اند که نشان‌دهنده انتظار برای آن‌هاست.

در ادامه، ۱۰ فیلم برتری که بیشترین تعامل آنلاین را در سال جاری به دست آورده‌اند، می‌بینید:

درصد‌های هر عنوان بر اساس فیلمی است که بیشترین مشارکت را دارد (شانگ چی). به عنوان مثال «تل ماسه» (Dune) ۸۶.۷ درصد از «شانگ-چی» را به دست آورده است.

۱ – شانگ-چی و افسانه ده حلقه (Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings)۲ – تل ماسه (Dune) – ۸۶.۷ درصد۳ – مرد عنکبوتی: راهی به خانه نیست (Spider-Man: No Way Home) – ۶۹.۳ درصد۴ – لیگ عدالت زک اسنایدر (Zack Snyder’s Justice League) – ۶۵.۸ درصد۵ – ماتریکس: رستاخیز (The Matrix: Resurrections) – ۶۰.۵ درصد۶ – زمانی برای مردن نیست (No Time to Die) – ۴۰.۸ درصد۷ – بیوه سیاه (Black Widow) – ۳۸.۴ درصد۸ – جوخه انتخار (The Suicide Squad) – ۲۹.۵ درصد۹ – جاودانه‌ها (Eternals) – ۲۹.۲ درصد۱۰ – گودزیلا در مقابل کونگ (Godzilla vs. Kong) – ۲۹ درصد

عملکرد فیلم‌ها و نظر منتقدان در مورد آن‌ها را هم می‌توانید در ادامه بخوانید.

۱۰ – گودزیلا در مقابل کونگ

تاریخ انتشار: ۳۱ مارسفروش در باکس آفیس آمریکا: ۱۰۰.۵ میلیون دلارفروش در باکس‌آفیس جهانی: ۴۶۸ میلیون دلارنمره منتقدان: ۷۵ درصدنظر منتدان: «گودزیلا در مقابل کونگ»، رها از تعهد به تلاش و معنادارتر از آن چیزی که هست، بزرگترین پیروزی خود را زمانی به دست می‌آورد که حماقت را در آغوش می‌گیرد.

۹ – جاودانه‌ها

تاریخ انتشار: ۵ نوامبرفروش در باکس آفیس آمریکا: ۱۵۷.۸ میلیون دلارفروش در باکس‌آفیس جهانی: ۳۸۵.۸ میلیون دلارنمره منتقدان: ۴۸ درصدنظر منتدان: با «جاودانه‌ها»، مارول ثابت می‌کند که چیزی بیش از یک سیاه‌چاله بی‌حرکت و ثابت نیست.

۸ – جوخه انتحار

تاریخ انتشار: ۵ آگوستفروش در باکس آفیس آمریکا: ۵۵.۸ میلیون دلارفروش در باکس‌آفیس جهانی: ۱۶۷.۴ میلیون دلارنمره منتقدان: ۹۰ درصدنظر منتدان: جوخه انتحار بسیار خنده دار، تاریک خودآگاه و به طرز تکان دهنده‌ای خشن است – ترکیبی با طراوت از قرارداد‌های آشنا و طنز‌های ترسناک. در دریایی از دنباله‌ها، ریبوت‌ها، کراس اوور‌ها و داستان‌های منشأ، مانند معدود اقتباس‌های اخیر متمایز است.

۷ – بیوه سیاه

تاریخ انتشار: ۹ جولایفروش در باکس آفیس آمریکا: ۱۸۳.۶ میلیون دلارفروش در باکس‌آفیس جهانی: ۳۷۹.۶ میلیون دلارنمره منتقدان: ۷۹ درصدنظر منتدان: کارگردان، کیت شورتلند چشم تیزی برای کارگردانی صحنه‌های اکشن دارد، اما فیلمنامه کمی نقص دارد.

۶ – زمانی برای مردن نیست

تاریخ انتشار: ۸ اکتبرفروش در باکس آفیس آمریکا: ۱۶۰ میلیون دلارفروش در باکس‌آفیس جهانی: ۷۶۵ میلیون دلارنمره منتقدان: ۸۴ درصدنظر منتدان: لحظات پایانی دنیل کریگ در نقش باند در میان تکان دهنده‌ترین سکانس‌های تاریخ این فرنچایز قرار می‌گیرد، که مدت‌هاست به نفع عاطفه‌های واقعی و خارق‌العاده و چشم‌نواز است.

۵ – ماتریکس: رستاخیز

تاریخ انتشار: ۲۲ درسامبر

۴ – لیگ عدالت زک اسنایدر

تاریخ انتشار: ۱۸ مارسنمره منتقدان: ۷۱ درصدنظر منتدان: لیگ عدالت زک اسنایدر سیر تکامل اسنایدر را از کارگردانی معروف به تأکید بر سبک بر روی ماهیت به مردی نشان می‌دهد که می‌داند چرا ما اسطوره‌های ابرقهرمانی را دوست داریم، چه آن‌ها در دنیای DC زندگی می‌کنند یا در دنیای مارول.

۳ – مرد عنکبوتی: راهی به خانه نیست

تاریخ انتشار: ۱۶ دسامبر

۲ – تل ماسه

تاریخ انتشار: ۲۲ اکتبرفروش در باکس آفیس آمریکا: ۱۰۵.۲ میلیون دلارفروش در باکس‌آفیس جهانی: ۳۸۳.۳ میلیون دلارنمره منتقدان: ۸۳ درصدنظر منتدان: اقتباس جدید دنیس ویلنوو در سینما نشان می‌دهد که چرا نسل‌ها مجذوب داستان شده اند.

۱ – شانگ-چی و افسانه ده حلقه

تاریخ انتشار: ۳ سپتامبرفروش در باکس آفیس آمریکا: ۲۲۴.۵ میلیون دلارفروش در باکس‌آفیس جهانی: ۴۳۲ میلیون دلارنمره منتقدان: ۹۱ درصدنظر منتدان: این یک شرور به‌طور قابل قبولی ترسناک به‌واسطه لئونگ، مجموعه‌ای زیبا از شخصیت‌های قهرمان، و مقداری از درام خانوادگی واقعاً تند و زننده که همه را در بر می‌گیرد، دارد.

منبع: بیزینس اینسایدر

بیشتر بخوانید

احتمال حضور تام هاردی در «ماتریکس ۴»

انتهای پیام/

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا