سینما

فیلم «انفرادی» صدرنشین فروش هفتگی سینمای ایران شد

اکران فیلم‌های منتخب عید فطر از روز هفتم اردیبهشت آغاز شد. این در حالی است که فیلم‌های نوروزی هم همچنان روی پرده هستند و در حال حاضر، سینما‌های ایران ۱۱ فیلم در ژانر‌های جنگی، دفاع مقدس، اجتماعی و طنز نمایش می‌دهند.

آمار فروش در هفته اخیر نشان می‌دهد که همچنان طرفداران ژانر کمدی بیش از سایر ژانرهاست و همین استقبال سبب شده تا فیلم سگ بند ساخته مهران احمدی به فروش بیش از ۲۸ میلیارد تومان دست یابد و فیلم انفرادی ساخته مسعود اطیابی، با فروش ۶ میلیارد و سیصد میلیون تومان، صدر نشین فروش هفتگی سینمای ایران باشد.

طرفداران فیلم‌های داریوش مهرجویی، با تماشای فیلم «لامینور» در ۲۶۳ سالن کشور، فروش این فیلم را به پانصد و نود و شش میلیون تومان رساندند.

فروش ۸ میلیارد و هشتصد میلیونی فیلم شادروان ساخته حسین نمازی که کمدی تلخ است، بار فروش ژانر طنز را سنگین‌تر کرده است. اما در دسته فیلم‌های جنگی و دفاع مقدس، روز صفر سعید ملکان با بازی امیر جدیدی در نقش مامور امنیتی، به فروش ۷ میلیارد و پانصد میلیون تومانی رسیده و موقعیت مهدی روایتی آذری از برادران باکری هم تاکنون در ۴۵۶ سالن کشور اکران شده و فروش ده میلیارد و چهارصد میلیونی داشته است.

علاوه بر مرد بازنده که فروشی نزدیک به ۶ میلیارد تومان داشته، مغز استخوان یکی دیگر از فیلم‌های در حال اکران با بازی جواد عزتی است که حمیدرضا قربانی آن را کارگردانی کرده و در مدت یک هفته از گذشت اکران ۴۲۷ میلیون تومان فروش داشته است. آرتسیفر فرهنگی هنری سینما و تئاتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا