فرهنگ و ادبيات

مجموعه ۸ جلدی «ایران من» رونمایی می شود

مراسم رونمایی از مجموعه‌ هشت جلدی «ایران من» تازه‌ترین اثر رضا منصوری که نشر دیبایه آن را منتشر کرده است، دوشنبه ۲۲ فروردین در دانشگاه صنعتی شریف برگزار می‌شود.

در این مراسم، در کنارِ نویسنده، دکتر ناصر فکوهی و دکتر محمدرضا اجتهادی هم سخنرانی خواهند کرد. مردی که تمامی آثارش با نامِ ایران گره خورده است، درباره جدیدترین اثرش نوشته است: «چون ایران خانه من است، متعلق به من است، ایرانِ من است، زیستنم در آن معنی داشته و لذتم در دیدن آرامش و رفاه ساکنان آن بود‌ه- شهروندان خانه من! برای آن‌ها نوشته‌ام.»

این‌ها را رضا منصوری به عنوان دیباچه‌ای بر تازه‌ترین اثرش نوشته است. فیزیکدان، کیهان‌شناس، استاد بازنشسته‌ دانشکده فیزیک دانشگاه صنعتی شریف که سال‌هاست در زمینه گرانش، نسبیت عام و کیهان‌شناسی پژوهش می‌کند.

جدیدترین اثر منصوری مجموعه‌ای است با نام ایرانِ من که در هشت جلد توسط نشر دیبایه منتشر شده است. دوره نخست کتاب‌ها با نام‌های ایران ۱۴۲۷، واژه‌گزینی در ایران و جهان و چهارسال در وزارت عتف، بیان تصور منصوری از ایران گذشته و آینده، نقش زبان فارسی در توسعه ایران و تجربه اجرایی در زمینه علم و پیچیدگی اجرای ایده‌های توسعه‌ای آن در عالی‌ترین سطح در ایران است.

سه عنوانِ دیگرِ این مجموعه با نام‌های معماریِ علم، سندرم دوره نقل (در دو جلد) و مبانی علم و طراحی مفهومی دانشگاه در ایران و مبانی تفکر در علوم فیزیکی نتیجه تأملات نویسنده در این دوره است.

به اعتقادِ خود نویسنده، همه گزاره‌هایی که در این کتاب‌ها نوشته شده زمانی به خوبی درک می‌شود که خواننده از مبانی تفکر در علوم مدرن و به‌ویژه علوم فیزیکی مطلع باشد. حضور در این مراسم که ساعت ۱۸ به کوششِ کتابخانه‌ی مرکزی دانشگاه صنعتی شریف برگزار می‌شود، برای عموم آزاد است. آرتسیفر فرهنگی هنری ادبیات

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا