سينما و تئاتر

مدیر کل هنرهای نمایشی معرفی شد | توصیه‌های وزیر فرهنگ به کاظم نظری

به گزارش آرتسیفر، در حکم اسماعیلی خطاب به کاظم نظری آمده است: نظر به تعهد، توان و تجربیات ارزنده جناب عالی در عرصه های فرهنگی و هنری بنا به پیشنهاد معاون محترم امور هنری به موجب این حکم به سمت «مدیر کل هنرهای نمایشی» منصوب می شوید.

هنرهای نمایشی به عنوان هنر بنیادین نقش بی بدیلی در بالندگی سایر رشته های هنری دارد و انتظار می رود با برنامه ریزی دقیق و تعامل سازنده با هنرمندان هنرهای نمایشی نسبت به توسعه کمی و کیفی آن و همچنین ترویج گفتمان انقلاب اسلامی و کمک به فعال سازی مراکز کشف و پرورش استعدادهای درخشان نمایش کشور گام های موثری بردارید.

مزید توفیق جنابعالی را در خدمت به نظام مقدس جمهوری اسلامی و تحقق اهداف دولت مردمی، ظل توجهات حضرت ولی عصر (عج) و رهبری حکیمانه حضرت آیت الله العظمی امام خامنه ای(مدظله العالی) از خداوند منان خواستارم.

کاظم نظری کارشناسی ارشد کارگردانی تئاتر و دکتری مدیریت رسانه از دانشگاه تهران دارد و مدرس و رئیس دانشکده هنر دانشگاه سوره است. او از سال ۱۳۶۵ با کارگردانی نمایش «دام» فعالیت حرفه‌ای خود را در عرصه تئاتر آغاز کرد.

کارگردانی بیش از ۲۰ اثر نمایشی، حضور در بخش‌های ملی و بین‌المللی جشنواره تئاتر فجر، حضور در جشنواره تئاتر روهر آلمان با نمایش آیینه‌ای توی سقف، حضور در جشنواره تئاتر برلین با نمایش نقالی، حضور در جشنواره تئاتر کلن آلمان جشنواره تئاتر کوردوبا در آرژانتین و جشنواره تئاتر ولیفیلد مونترال کانادا با نمایش موسی و شبان، حضور در جشنواره تئاتر اینچیان کره جنوبی با نمایش آخر بازی، حضور در جشنواره تئاتر رفیع پییر پاکستان با نمایش آسانسوری برای مطبخ و حضور در جشنواره تئاتر متد دانشگاه بین‌المللی Global Theater Experience (IUGTE) – Maplis از جمله سوابق اجرایی وی در عرصه هنرهای نمایشی است.

تالیف کتاب‌های بررسی آثار ساموئل بکت، انتشارات دانشگاه ازاد (۱۳۷۸) و کتاب استلیزاسیون در تئاتر شرق انتشارات دانشگاه صدا و سیما از جمله آثار مکتوب به قلم دکتر کاظم نظری است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا