فرهنگ و ادبيات

معرفی برگزیدگان سی و هشتمین دوره مسابقات بین المللی قرآن کریم

برگزیدگان سی و هشتمین دوره مسابقات بین المللی قرآن کریم امشب در حوزه هنر‌ی با حجت الاسلام والمسلمین سید مهدی خاموشی،رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه معرفی شدند.این مسابقات در سه بخش قرائت، ترتیل و حفظ قران کریم تجمیع شده است. از اهداف برگزاری این مسابقات می توان به تکریم منزلت قرآن کریم به عنوان کتاب زندگی تکریم و منزلت قاریان و حافظان قرآن کریم،ایجاد موج قرانی در بین اقشار مختلف جامعه و ایجاد وحدت و همبستگی بین امت اسلامی اشاره کرد.

مسابقات بین المللی قرآن کریم به صورت غیر حضوری و با حضور قاریانی از سراسر جهان برگزار شد.در نهایت ۶۹ نفر به مرحله نهایی این مسابقات راه یافتند.

بنابه گفته رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه  امسال به دو نیمه شعبان منور شد و ما دو شعبان را درک کردیم. ان شاء الله ما و کشورهای اسلامی دانش، بینش و بصیرت را درک کند و به بینش قرآنی خود را نزدیک کنیم. گویا برای رئیس جمهور عارضه ای پیش آمده است به همین دلیل در مراسم اختتامیه حضور نیافتند. 

  حجت الاسلام والمسلمین سید مهدی خاموشی می‌گوید: قرآن در قیامت به زیباترین تصویری  محشور می‌شود که می‌توانیم تصور کنیم. خدا به قرآن خطاب می‌کند و ‌می‌گوید؛ سرت را بالا ببر هرچه بخواهی انجام می‌دهم. شفاعت کن شفاعت تو مقبول است. قرآن معاذی بنده به بنده قرار می‌گیرد. در برابر فردی قرار می‌گیرد و می‌گوید این فرد به من توجه نداشت در برابر فرد دیگری قرار می‌گیرد و می‌گوید این فرد مرا خواند و به دستوراتم عمل کرد.در این محشر انسان‌هایی هستند که مرا ضایع نکردند از سوی دیگر انسان‌هایی هستند که به من توجه نکردند. خداوند به قرآن می‌گوید به واسطه تو بهترین ثواب‌ها را می‌دهم و به واسطه تو بدترین عذاب‌ها را می‌دهم.

وحی منزل وحی از ناحیه خدای متعال است. اگر وحی نمی‌آمد همه ما در کتن جهل می‌ماندیم. حرکت نمی‌کردیم. پیش نمی‌رفتیم. وحی آمد که سفره این ضیافت الهی را برای کمال بشر پهن کند. خدواند استطاعت بهره گیری از این ضیافت را به انسان ها داده است. 

در این مراسم از حسین صفری، قاری قرآن جوانی که به تازگی درگذشت،یاد شد. وی در زمینه ساخت تیتراژ مسابقات بین المللی قرآن کریم با برادرانش همکاری کرد. 

برگزیدگان سی و هشتمین دوره مسابقات بین المللی قرآن کریم در بخش های مختلف معرفی شدند 

هادی موحد امین از کشورمان به مقام نخست  رشته قرائت در این رقابت ها رسید.  آرتسیفر فرهنگی هنری قرآن و عترت

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا