تئاترسينما و تئاتر

نخستین عروسک نمایشی سندروم دان جهان رونمایی شد

مرضیه برومند، عروسک‌گردان و صداپیشه درباره رونمایی از عروسک نمایشی سندروم داون گفت: دغدغه من برای کودکانی که با مشکلاتی سروکله میزدند، زیاد است و متاسفم که نمی‌توانم در همه عرصه‌ها وظیفه خودم را انجام بدهم. اما در حد توانم برای طراحی و ساخت این عروسک نمایشی نظراتی را ارائه دادم.

برومند گفت: این عروسک بسیار شیرین است و امیدوارم که کودکان با این عروسک ارتباط برقرار کنند. مخصوصاً کودکانی که وجه اشتراکاتی با عروسک سندروم داون دارند. امیدوارم شرایطی پیش بیاید که متن‌های خوب نوشته شود و با آن عروسک سریال‌ها و داستان‌هایی ساخته شود تا به این کودکان، خانواده‌های آن‌ها و مربیانشان کمک شود.

این عروسک‌گردان گفت: عروسک بر روی همه تاثیرگذار است. مخصوصاً روی کودکان و بچ‌های با ویژگی خاص. در سراسر دنیا و حتی در ایران ثابت شده که عروسک‌های به یاد ماندنی به خاطره ماندگار نسل‌های مختلف تبدیل شده است. از طرفی، میدانم این کار‌ها نیاز به حمایت، پشتیبانی و کمک خیرین دارد که باید برای بچه های استثنایی دست به کار شد تا این عروسک زنده شود.

به گفته صاحب‌امتیاز پایگاه خبری آزنیک، عروسک سندروم دان در جهان ساخته شده و به صورت عروسک‌های بازی به کشور‌ها فروخته می‌شود. از آنجایی که توان ساخت این عروسک‌ها را با تعداد همه کودکان در ایران نداریم. به این نتیجه رسیدیم که به این عروسک جان ببخشیم. این عروسک اولین عروسک نمایشی سندروم دان در دنیاست. آرتسیفر فرهنگی هنری رادیو تلویزیون

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا