فرهنگ و ادبيات

نمایش آثار تجسمی هنرمندان ایرانی در عراق

آرتسیفر – همزمان با اعیاد ماه مبارک رجب و شعبان و در ادامه برنامه‌های سفر هنرمندان ایرانی به کشور عراق، نمایشگاه آثار هنرمندان ایرانی به همت رایزنی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در عراق و مؤسسه تولیدات هنری و رسانه‌ای موج و با هماهنگی وزارت فرهنگ و گردشگری و میراث باستانی عراق در مرکز فرهنگی «قشله» بغداد برپا شد.

آثار ۱۷ تن از هنرمندان کشورمان در حوزه تصویرسازی و گرافیک، تایپوگرافی و طراحی پوستر در این نمایشگاه در معرض دید علاقه‌مندان قرار گرفته است.

حضور رسانه‌ها، شبکه‌های عراقی و پوشش خبری توسط شبکه‌هایی همچون الشرقیه، الجنوبیه، غدیر، انوار و … و مصاحبه با هنرمندان حاکی از آن است که هنرمندان دو کشور به دنبال تعامل و تبادل افکار و همکاری‌های بیشتر با یکدیگر هستند.

هیأتی هم متشکل از هنرمندان حوزه تصویرسازی، گرافیک، کاریکاتور از جمله مسعود نجابتی، سید مسعود شجاعی، محمد رضا دوست محمدی، حسن روح الامین، محمد روح الامین و … به کشور عراق سفر کردند.

رایزنی فرهنگی ایران در عراق با پیگیری و برگزاری جلسات با بخش‌های مربوطه، برنامه‌ریزی‌های لازم را جهت برگزاری نشست‌های فرهنگی این هیأت با مسئولین و هنرمندانی عراقی را به عمل آورده است.

انتهای پیام/

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا