فرهنگی هنریمیراث و گردشگری

نمایش جاذبه‌های گردشگری ایران در مستند هنرمندان مالزی

دفتر بازاریابی و توسعه گردشگری خارجی معاونت گردشگری برگزاری تور‌های آشناسازی از کشور‌های هدف را در برنامه خود دارد تا فرصت بازدید و آشنایی با ظرفیت‌های گردشگری کشور فراهم شود.

در راستای تحقق این ماموریت تور آشناسازی ویژه گروه پنج نفره مستندساز مالزیایی تدارک دیده شده است.

تیم مذکور از تاریخ ۵ اسفند ماه وارد کشور شده‌اند و تا تاریخ ۱۹ اسفند ماه جاری قرار است از استان‌های تهران، اصفهان و فارس بازدید داشته باشند و مستندی هم بسازند. 

طبق برنامه‌ریزی صورت گرفته این گروه از ظرفیت‌های گردشگری کشورمان بازدید می‌کنند و با توجه به غنای بخش گردشگری خوراک و سوغات ایران این دو بخش بسیار مورد تاکید گروه مذکور خواهد بود. علاوه بر این طبق برنامه‌ریزی صورت گرفته پتانسیل‌ها و ظرفیت‌های صنایع‌دستی و هنر‌های سنتی کشورمان نیز از جمله ورک‌شاپ قالیبافی و پارچه بافی در برنامه تور آشناسازی گفته شده قرار دارد.

همچنین این گروه مستندساز با حضور در سطح شهر‌ها با زندگی روزمره مردم کشورمان نیز نظیر بازدید از بازار سنتی تهران آشنا خواهند شد و از آثار جهانی کشور از جمله کاخ گلستان، تخت جمشید، نقش رستم، پاسارگاد و میدان نقش جهان بازدید  خواهند کرد.

لازم به ذکر است مستند ساخته شده در شبکه تلویزیونی آسترو مالزی و چند شبکه دیگر تلویزیونی از جنوب شرق آسیا در ایام ماه مبارک رمضان پخش خواهد شد.

  آرتسیفر فرهنگی هنری میراث و گردشگری

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا