فرهنگ و ادبيات

نمایش جهادگران روزه دار سلامت با کرونا در یک فیلم کوتاه

سجاد باغ شیخی کارگردان گفت: با اینکه سال گذشته عده‌ای می‌گفتند روزه گرفتن بدن را برای پذیرش کرونا مستعد می‌کند، اما بسیاری از پرستاران و کادر درمان در دل کرونا روزه بودند.

باغ شیخی پیش از این مستند‌هایی همچون «امیرکبیر در خون»، «امیر آتش»، «ابنیای فرهنگی سینمایی» و فیلم کوتاه «رخ مهتاب» را ساخته و هم اکنون در جدیدترین فیلم کوتاه خود با عنوان «هیما بانوی عاشق»، قصه‌های مدافعان سلامت و شهیده نرجس خانعلی زاده به عنوان اولین شهید جبهه سلامت را به تصویر کشیده است.

او می‌گوید هنگام ساخت این اثر متوجه شدم که کادر درمان با وجود ارائه خدمات به بیماران در بخش کرونا، در ماه مبارک رمضان روزه بوده اند. یعنی برخلاف ادعا‌هایی که در خصوص ارتباط ضعیفی بدن با کرونا مطرح بود و می‌گفتند هر نیم ساعت یک بار باید گلو‌تر شود، این عزیزان روزه بودند و حتی تعدادی از آن‌ها با یک یا چند ساعت تاخیر افطار می‌کردند. در یک پلان هم خانم خانعلی زاده افطار خود را رها می‌کند و می‌رود.

به گفته این کارگردان که چند مستند تاریخی ساخته، ساخت اثر در دنیای معاصر راحت‌تر است به همین دلیل تا مدتی از تولید اثر تاریخی فاصله می‌گیرد.

قرار است فیلم کوتاه «هیما بانوی عاشق» از نیمه ماه مبارک رمضان از چند شبکه رسانه ملی و همچنین یک پلتفرم مجازی پخش شود. آرتسیفر فرهنگی هنری سینما و تئاتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا