فرهنگ و ادبيات

نمایش رفتار‌های انسانی در فیلم موجب سلامت جامعه می‌شود

امیر دژاکام بازیگر تئاتر، تلویزیون و سینما گفت: نمایش سنت‌های نیک در آثار سینمایی نباید سفارشی باشد، بلکه لازم است خود هنرمند اعتقاد قلبی به این ارزش‌ها داشته باشد.

سگ‌بند و مرد بازنده فیلم‌های در حال اکران در سینما هستند که این بازیگر در آن‌ها ایفای نقش کرده است.

دژاکام در فیلم سگ‌بند ساخته مهران احمدی، نقش میان دار یک زورخانه را بازی می‌کند که در سکانس نهایی فیلم برای تهیه جهیزیه یکی از دختران محله گلریزان می‌کند.

این بازیگر درباره نقش خود در این فیلم می‌گوید: زمانی که مهران این نقش را به من پیشنهاد داد، پاهایم لرزید، زیرا ورزش باستانی کار کرده ام، میان دار بوده ام و تجربه دعا کردن در زورخانه را هم دارم. هر وقت یک جوان قصد ازدواج داشت، برای اجاره منزل دچار مشکل می‌شد و یا کمک مالی برای جهیزیه و تهیه دارو و … لازم بود، در زورخانه گلریزان می‌کردیم و بدون اشاره به نام فرد نیازمند مشکلش برطرف می‌شد. از طرفی گلریزان فرهنگ شایسته ایست که فقط مختص زورخانه نیست، باشگاه های مدرن هم می توانند گلریزان کنند، زیرا کمک به همنوع در همه قالب ها عملیاتی است.

او معتقد است که این همدلی‌ها هنوز هم بین مردم رایج است و فیلمساز باید بداند که انتقال مفاهیم انسانی در اثرش موجب سلامت جامعه می‌شود. آرتسیفر فرهنگی هنری سینما و تئاتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا