تجسمیطراحیعکاسیکاریکاتورگرافیکمجسمه سازینقاشی

نمایی «نزدیک‌تر» از مسلمانان ۱۴ کشور دیدنی شد

کتاب عکس «نزدیک‌تر» حاصل ۹ سال سفر یک عکاس ایرانی به ۱۴ کشور جهان، رونمایی و نمایشگاه عکس‌های آن افتتاح شد.

گروه هنرهای تجسمی«آرتیسفر» : در آستانه ماه مبارک رمضان، مراسم رونمایی از کتاب عکس «نزدیک‌تر» اثر سعید فرجی و از محصولات جدید سازمان هنری‌رسانه‌ای اوج، عصر روز جمعه ۱۸ اسفندماه در باغ‌موزه هنر ایرانی، رونمایی و نمایشگاه عکس آن افتتاح شد.

در این رویداد، سیدمحمد هاشمی جانشین وزیر و معاون حقوقی، امور مجلس و استان‌های وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در سخنانی کوتاه گفت: اهتمام ۹ ساله آقای فرجی برای به تصویر کشیدن قاب‌هایی زیبا از زندگی مسلمانان جهان، قابل ستایش است.

photo10237793364

محمد خراسانی‌زاده مدیرکل دفتر هنرهای تجسمی وزارت ارشاد هم در این مراسم گفت: دین یعنی زندگی و برای همین است که زندگی مسلمانان‌زیباتر و دیدنی‌تر است. از آقای فرجی و سازمان اوج برای نمایان ساختن گوشه‌‌ای از این زیبایی‌ها، سپاسگزارم.

ابراهیم کمالی،‌ رئیس باغ‌موزه هنر ایرانی، دیگر سخنران این مراسم بود. او با اشاره به روایت هنرمندانه فرجی از زندگی مسلمانان در اقصی‌نقاط جهان اظهار داشت: دوربین آقای فرجی راوی صادقی از زیست مسلمانان جهان است. به عنوان مثال، او به خلوت پیرمرد حکیمی در حومه پاریس چنان نزدیک می‌شود که مخاطب، خودش را در آن فضا به خوبی احساس می‌کند.

photo10237793528

سعید فرجی، عکاس این مجموعه هم در سخنانی با گرامیداشت یاد ۱۵۳ شهید عکاس، خبرنگار و تصویربردار در نوار غزه طی ۵ ماه گذشته گفت: تصاویر «نزدیک‌تر» حاصل ۹ سال سفرم به ۳ قاره جهان است؛ با هدف نشان دادن زندگی هم‌کیشانم در ۱۴ کشور.

وی افزود: جنگ و تناقضات همواره در زندگی مسلمانان از سوی رسانه‌های صاحبان قدرت نمایش داده شده است، اما این نمایشگاه می‌خواهد روی دیگری از زندگی صلح‌آمیز مسلمانان را نشان دهد؛ چیزی که رسانه‌های قدرت‌ها و کارخانجات ساخت سلاح تمایلی به نمایش آن ندارند.

photo10237793283

این عکاس تأکید کرد: کتاب «نزدیک‌تر» و مجموعه عکس‌هایش سعی دارد داستانی زنده و پویا را از زندگی مسلمانان را پوشش دهد؛ داستانی از زندگی، اقتصاد، فرهنگ و هنر.

وی در پایان سخنانش گفت: از انسان‌های مهربانی که در این سفرها مقابل دوربین من ایستادند؛ سپاسگزارم. فراموش نمی‌کنم خنده کودک‌ها در بازارها را، چروک دست پیرمردها و پیرزنان را و مردمی که بضاعت خود را از من دریغ نکردند. قطعاً خدا این‌ها را می‌بیند و جبران می‌کند.

photo10237793603

در ادامه این مراسم، نمایشگاه عکس «نزدیک‌تر» شامل ۵۰ قطعه عکس از ۱۴ کشور افتتاح شد. این نمایشگاه تا ۲۲ فروردین ماه ۱۴۰۳، مصادف با پایان ماه مبارک رمضان برپاست و علاقه‌مندان برای بازدید می‌توانند به نشانی الهیه، سه‌راه دکتر حسابی، باغ‌موزه هنر ایرانی، گالری پردیس مراجعه کنند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا