سینما

واکنش مخاطبان به صحبت‌های مهران مدیری

۳۰ شهریور بود که ویدئو و صحبت‌های مهران مدیری، کارگردان و بازیگر سینما و تلویزیون واکنش‌های مختلفی را دربرداشت. مهران مدیری آن ویدئو را در واکنش به ناآرامی‌های اخیر منتشر کرده بود و با لحنی انتقادی و تند نسبت به اتفاقات اخیر درباره پخش برنامه «دورهمی» گفت: «اخیرا اعلام می‌کنند که قرار است ادامه برنامه «دورهمی» بعد از ماه صفر پخش شود. ما که ضبط مان تمام شده است. ۳۰، ۴۰ قسمت مانده که قرار است پخش شود. دورهمی! دوباره شب تلویزیون را روشن کنیم، دورهم بشینیم، بخندیم، کیف کنیم. حتما. به عنوان سازنده، طراح، مجری و کارگردان این برنامه اعلام می‌کنم نمی‌خواهم حتی یک فریم از تصویر من به هیچ بهانه‌ای، در هیچ شبکه‌ای پخش شود».

بعد از انتشار این خبر ناصر قدیر کاشانی، تهیه‌کننده برنامه «دورهمی» به آرتسیفر گفت: تولید سری پنجم دورهمی دوماه پیش تمام شد و همه برنامه‌ها تحویل سازمان صدا و سیما شده است. تا قبل از ایام محرم ۸۰ قسمت از آن پخش شده و آن طور که اطلاع دارم سازمان صدا وسیما تصمیم دارد ۴۵ قسمت باقی مانده را بعد از ماه صفر پخش کند و تا عید نوروز ادامه داشته باشد.وی در پاسخ به این سوال که اخیرا صحبت‌هایی از جانب آقای مهران مدیری مطرح شده، گفت: مالکیت اینگونه برنامه‌ها متعلق به سازمان صدا و سیماست و روال قرارداد با سازمان هم به این صورت است که سازمان وجه تولید برنامه را پرداخت و تهیه کننده آن را تولید می‌کند، سپس برنامه تحویل سازمان می‌شود؛ در نهایت تصمیم گیرنده درباره پخش یا عدم پخش برنامه، سازمان صدا و سیماست.

تهیه‌کننده برنامه «دورهمی» در پاسخ به این سوال که آقای مدیری برای اجرا و کارگردانی این برنامه چندین میلیارد دستمزد دریافت کرده، افزود: در حال حاضر پرداختی‌ها بابت فیلم و سریال و اجرای برنامه‌هایی شاخص توسط افراد شاخص مثل آقای مدیری همین حدود و با همین مبالغ است. البته وی دستمزدش را بابت تولید سری پنجم برنامه دورهمی به طور کامل دریافت کرده و مطالبه‌ای از تهیه کننده یا سازمان صدا و سیما برای دورهمی ندارد.

بلافاصله مخاطبان آرتسیفر نسبت به تصمیم مهران مدیری واکنش نشان دادند و نوشتند:

عده‌ای دیگر از مخاطبان به سابقه کاری و شروع کار این کارگردان در صداوسیما اشاره کردند و نوشتند:

عده‌ای دیگر از مخاطبان نسبت به تصمیم مهران مدیری اظهار بی‌اعتنایی کردند و نوشتند:

مخاطبان دیگری هم به حمایت از مهران مدیری برخواستند و در تشویق از این اقدام نوشتند:

آرتسیفر فرهنگی هنری رادیو تلویزیون

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا