فرهنگ و ادبيات

وزیر فرهنگ درگذشت شاعر پیشکسوت آئینی را تسلیت گفت

وزیر فرهنگ در پیامی درگذشت شاعر پیشکسوت آئینی را تسلیت گفت متن پیام محمدمهدی اسماعیلی به شرح زیر آمده است:

«انالله و اناالیه راجعون

درگذشت شاعر پیشکسوت آیینی استاد حاج سیدرضا مویّد خراسانی موجب تأثر و تألم فراوان شد.

استاد مویّد از تباری ارجمند و رشد یافته خانواده‌ای شریف بود که طبعِ شیرین او، به‌ویژه قطعات و سروده‌های پرمایه و ژرف‌اندیشانه‌اش، حلاوت را در جانِ مخاطب می‌ریخت و او را مجذوبِ خویش می‌ساخت.

او از شیفتگان و مروّجان فرهنگ رضوی بود و طبع روان را جز به راه راستی و نیکی به کار نگرفت تا شعر فاخر آیینی بقا یابد و خدمت ادبی موثری هم به انقلاب اسلامی و دفاع مقدس ارائه داد.

اینجانب این ضایعه را به خانواده آن زنده‌یاد، اهل فرهنگ و فضیلت و شیفتگان و دوست‌داران اهل‌بیت (علیهم السلام) تسلیت می‌گویم. خدایش او را در جوار رحمت خویش قرینِ نعمتی ابدی سازد که شایسته چنین رفعتی است.»

گفتنی است، سیدرضا مؤید خراسانی، شاعر پیشکسوت آئینی اهل مشهد که عصر امروز، ۱۵ مهر ماه، از دنیا رفت، در سال ۱۳۲۱ در مشهد مقدس دیده به جهان گشوده بود. او تحصیلات مقدماتی را در مکتب‌خانه پشت سر گذاشت و پس از آن به شغل آزاد روی آورد.

موید سرودن را از ۱۲ سالگی آغاز کرد؛ علاقه‌اش به شعر پای او را به کتابخانه آستان قدس رضوی گشود و باعث شد ساعت‌ها در جوار حرم مطهر رضوی به مطالعه دیوان اشعار گذشتگان بپردازد. او طی سال‌های متمادی اشعار قابل توجه آئینی سروده که همواره مورد استفاده ذاکران و مداحان اهل بیت (ع) قرار گرفته است.

موید از بزرگان شعر آئینی به شمار می‌آید و هیچ مناسبتی در تقویم تشیع نیست که برای آن شعری نسروده باشد. «گل‌های اشک»، «جلوه‌های رسالت»، «نغمه‌های ولایت»، «سفینه‌های نور» و «چکامه عشق» بخشی از آثار متعدد او است که منتشر شده است. آرتسیفر فرهنگی هنری ساير حوزه ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا