سینما

وضعیت مطلوب ارزی رایزنان فرهنگی نسبت قبل

محمد مهدی اسماعیلی، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: رایزن فرهنگی باید خود را از اهالی فرهنگ و هنر بداند، فراموش نشود رایزن فرهنگی جمهوری اسلامی ایران ماموریت مهم رساندن پیام نهضت جهانی و تمدن‌ساز انقلاب اسلامی را دنبال می‌کند. از طرفی، امروز در داخل کشور مجموعه‌های فرهنگی مناسبی فعالیت دارند که رایزنان فرهنگی می‌توانند با بهره مندی از هم افزایی فعالیت‌ها و اقدامات این مجموعه‌ها برای توسعه صادرات فرهنگی بهترین بهره را ببرند..

وی گفت: صادرات فرهنگی از ظرفیت بزرگی برخوردار است که یکی از ملاک‌های اصلی آن ارزیابی عملکرد رایزنان فرهنگی در دوره جدید خواهد بود. البته نوع فعالیت فرهنگی در هر کشوری باید متناسب با شرایط طرف مقابل باشد چرا که فعالیت فرهنگی در هر کشوری ظرافت‌های خاص خود دارد که رایزنان فرهنگی باید با توجه به شناخت عمیق خود از فرهنگ دیگر کشور‌ها نسبت به برنامه ریزی و فعالیت‌های خود، مرتبط اقدام کنند.

وزیر فرهنگ از حل مشکلات ارزی و بودجه‌ای برای رایزنان سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی خبر داد و گفت: وضعیت ارزی و اقتصادی کنونی در خصوص اقدامات رایزنان فرهنگی نسبت به سال‌های گذشته از شرایط بهتری برخوردار است، اما به هر حال در عرصه میدان داری از رایزنان فرهنگی انتظار برخورداری روحیه جهادی و انقلابی داریم.

به گفته اسماعیلی، معاونت فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در حوزه کتاب و اندیشه، بخش ممتاز فعالیت رایزنان به شمار می‌رود  که می‌تواند به پویایی نهضت ترجمه و فعال شدن در نمایشگاه‌های بین‌المللی کتاب منجر شود. آرتسیفر فرهنگی هنری رادیو تلویزیون

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا