فرهنگ و ادبيات

پایان جشنواره هنر‌های تجسمی فجر با تأکید بر عدالت فرهنگی

چهاردهمین جشنواره هنر‌های تجسمی فجر با معرفی برگزیدگان به کار خود پایان داد. در این مراسم وزیر ارشاد با اشاره به لزوم تقویت اقتصاد فرهنگ و هنر، بر عدالت فرهنگی تاکید کرد.

او یکی از امتیازات جشنواره امسال تجسمی فجر را برگزاری آن در سطح استانی دانست. یکی از شعار‌های اصلی دولت سیزدهم موضوع عدالت فرهنگی است و به گفته اسماعیلی عدالت فرهنگی یعنی بتوانیم در همه جای کشورمان زمینه‌های بلوغ ظرفیت‌های جوان و مستعد را فراهم کنیم.

با همین هدف، یک ستاد عالی برای آموزش در مناطق مختلف کشور راه اندازی و در ۷۲ شهرستان کم برخوردار دوره‌های رایگان آموزش هنری در بیش از ۵۰ رشته آغاز شده است.

در بخشی از مراسم اختتامیه چهاردهمین جشنواره تجسمی فجر، اعلام شد که دبیری جشنواره پانزدهم با حکم محمود سالاری بار دیگر به سیدعباس میرهاشمی محول شده است.

اسامی برگزیدگان بخش‌های مختلف جشنواره هم به شرح زیر است: 

بخش ایثار و فداکاری: در رشته عکاسی مرتضی جابریان و در رشته مجسمه‌سازی هنگامه صالح زهتاب.بخش تصویرسازی: ریحانه رحیم‌پور و علی عباس‌نیا تجلیل شدند و مریم سادات سیادت به عنوان برگزیده اعلام شد.بخش خوشنویسی: کاظم خراسانی، علی خیری‌ حبیب آباد و مجید داستانی تجلیل شدند و محمدفاتح نطنزی به عنوان برگزیده اعلام شد.بخش رسانه‌های هنری جدید: علیرضا امین‌مظفری، مرضیه غلام‌شاه ماهانی تجلیل شدند و الهه عبدالله زاده به عنوان برگزیده اعلام شد.بخش طراحی گرافیک: محمد افشار و زینب ربانی‌خواه تجلیل شدند و کار گروهی هیئت هنر شامل محمدرضا چیت‌ساز، میکائیل براتی و صادق ایلی به عنوان برگزیده اعلام شدند.بخش عکاسی: غلامرضا احمدی و مهدی محبی‌پور تجلیل شدند و صابر قاضی به عنوان برگزیده اعلام شد.بخش کارتون و کاریکاتور: فاطمه باقری هفشجانی و علیرضا پاکدل تجلیل شدند و احسان چراغی به عنوان برگزیده اعلام شد.بخش مجسمه‌سازی: نسیم ابوالقاسم و ونوشه شکری تجلیل شدند و نسرین شاهپوری‌آذر به عنوان برگزیده اعلام شد.بخش رشته نقاشی: مصطفی سروریان و سالی سمیعی‌کاشی تجلیل شدند و پریا مالمیر به عنوان برگزیده اعلام شد.بخش نگارگری: حبیب‌الله سوخته‌سرایی، نازی عظیمی و فرید هنرور تجلیل شدند. هادی فقیهی به عنوان برگزیده اعلام شد. آرتسیفر فرهنگی هنری موسیقی و هنرهای تجسمی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا