موسیقی

پایان داوری مقدماتی جشنواره ملی موسیقی جوان

موسیقی_ راه یافتن ۴۳۱ نوازنده و خواننده در دو بخش موسیقی دستگاهی و کلاسیک از میان ۱۵۳۰ شرکت‌کننده در این بخش‌ها، به مرحله نهایی پانزدهمین جشنواره ملی موسیقی جوان.

به گزارش آرت سی فر به نقل از جشنواره ملی موسیقی جوان  پانزدهمین جشنواره ملی موسیقی جوان، با پایان داوری مرحله مقدماتی جشنواره پانزدهم موسیقی جوان، اسامی راهیافتگان به مرحله نهایی اعلام شد.

پایان مرحله ی مقدماتی

دبیرخانه جشنواره پس از پایان کار هیات‌های تخصصی داوری مرحله مقدماتی و بررسی ۱۵۳۰ اثر ارسالی در دو بخش موسیقی دستگاهی و موسیقی کلاسیک، اسامی ۴۳۱ نفر را برای راهیابی به مرحله نهایی اعلام کرد.

انتشار اسامی منتخبین جشنواره ملی

در این دوره در بخش موسیقی دستگاهی ۱۱۲۰ خواننده و نوازنده و در بخش موسیقی کلاسیک ۴۱۰ نوازنده شرکت کردند که بعد از ارزیابی و بررسی هیات داوران، ۲۹۴ نفر در بخش موسیقی دستگاهی و ۱۳۷ نفر در بخش موسیقی کلاسیک انتخاب شدند و اسامی آنها در سایت جشنواره  قابل مشاهده است.

راهیافتگان به مرحله نهایی باید آثار خود را بر اساس رپرتوار تعیین‌شده از ۱۵ آبان تا پایان وقت اداری (ساعت ۱۶) روز ۲۳ آبان در سامانه بامک بارگذاری کنند.

رپرتوار نهایی بخش موسیقی کلاسیک در فراخوان اعلام شده و رپرتوار مرحله نهایی بخش موسیقی دستگاهی نیز طی روزهای آتی اعلام می‌شود.

وضعیت برگزیدگان در بخش تکنوازی

اسامی برگزیدگان بخش‌های موسیقی نواحی، آهنگسازی و آفرینش در تکنوازی به واسطه تک‌مرحله‌ای بودن این بخش‌ها، در اختتامیه پانزدهمین جشنواره ملی موسیقی جوان هم‌زمان با سایر بخش‌ها اعلام می‌شود.

با توجه به شیوع بیماری کرونا، پانزدهمین دوره جشنواره ملی مانند سال گذشته مجازی برگزار می‌شود. هر گونه تغییر احتمالی در روند برگزاری جشنواره از سوی روابط عمومی، سایت رسمی جشنواره به نشانی nfym.ir و صفحه رسمی اینستاگرام جشنواره @nfym.iran اعلام خواهد شد.

پانزدهمین جشنواره ملی موسیقی جوان پاییز امسال به دبیری هومان اسعدی و مشارکت گسترده استادان موسیقی ایران با حمایت دفتر موسیقی و معاونت هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به همت انجمن موسیقی ایران با همکاری بنیاد رودکی برگزار می‌‌شود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا