فرهنگ و ادبيات

چرا پلتفرم‌های دیجیتال در نمایشگاه کتاب حاضر نمی‌شوند؟

در بیانیه امروز ناشران الکترونیک آمده که به دلیل در نظر گرفتن مکان مناسب و گرفتن هزینه سرسام آور، غیبت در نمایشگاه کتاب امسال را به حضور ترجیح داده‌اند.

این بیانیه به امضای فیدیبو، طاقچه، کتاب‌راه، آوانامه، ماه آوا، آی قصه، آوارسا، نوار، دانی و نبات، آوارسا، واوخوان، لحنی دیگر، پژوهان و پاتوق کتاب رسیده است.

امسال هم متأسفانه مسئولان برگزاری این دوره از نمایشگاه، با وجود پیگیری و درخواست‌های مکرر، فرصتی برای حضور این طیف از جامعه نشر ایجاد نکردند.

در بخشی از بیانیه ناشران الکترونیک آمده، «با توجه به جنس محتوای عرضه‌شده، منطق و انصاف حکم می‌کند که «ناشران کتاب‌های الکترونیکی و صوتی» در کنار ناشران عمومی کتاب جا بگیرند؛ اما بعد از نامه‌نگاری‌ها و پیگیری‌های بسیار، مسئولان امر در نهایت پیشنهاد کردند که این ناشران با پرداخت هزینه‌های سرسام‌آور تجاری، غرفه‌ای کوچک در حیاط، کنار غرفه‌های اغذیه‌فروشی اجاره کنند یا به محل استقرار فروشندگان محتوای نامکتوب (مانند سی‌دی‌های آموزشی) بروند. به همین دلیل، ما پلتفرم‌ها و ناشران صوتی و دیجیتال، اعتراض خود را اعلام کرده و در این نمایشگاه حضور پیدا نمی‌کنیم.»

سی و سومین نمایشگاه کتاب تهران، امسال از ۲۱ تا ۳۱ اردیبهشت در مصلای تهران برگزار می‌شود. بخش مجازی این رویداد هم از امروز فعالیت خود را آغاز کرده است. آرتسیفر فرهنگی هنری ادبیات

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا